• facebook
 • rss
 • Służcie w stanie łaski uświęcającej

  Anna Kwaśnicka

  dodane 09.09.2012 11:23

  Tak zaapelował bp Paweł Stobrawa do ponad 460 młodych osób, które wzięły udział w tegorocznej pielgrzymce ministrantów i ministrantek na Górę św. Anny.

  Od 7 do 9 września trwała Diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów na Górę św. Anny, której w tym roku przyświecał temat” „Służba Kościołowi – służbą Chrystusowi”. Najważniejszym momentem trzydniowego spotkania była Msza św., której przewodniczył bp Paweł Stobrawa. W homilii podziękował on wszystkim chłopcom i dziewczynom zaangażowanych w Liturgiczną Służbę Ołtarza, a także poprosił, by podziękowania i pozdrowienia przekazali swoim rodzicom. – To wielka zasługa waszych rodziców, że was wspierają, budzą na poranne Msze św., podwożą do kościoła, pilnują czasu zbiórek – mówił bp Stobrawa.

  – Służba ministrancka i lektorska to wielki zaszczyt i wyróżnienie. Nosicie białe alby i komeżki, które swoją symboliką przypominają szatę chrzcielną. Jednak pamiętajcie, że Pan Bóg patrzy na serce. Macie być młodymi przyjaciółmi Jezusa, dlatego starajcie się tę przyjaźń podtrzymywać i pamiętajcie, że najważniejszym waszym strojem podczas liturgii jest ten, który zdobi waszą duszę – podkreślał bp Paweł, pouczając: – Ilekroć służycie do Mszy św., ubieracie białą komżę lub albę, musicie być w stanie łaski uświęcającej, byście mogli przyjąć Jezusa w komunii św. Inaczej szata byłaby kłamstwem, zaprzeczeniem tego, co powinno się dziać w waszych sercach.

  Po Mszy św. ministrantki i ministranci uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, które w grocie ludzkiej poprowadził ks. Zygfryd Waskin, diecezjalny duszpasterz LSO. Natomiast po obiedzie przyszedł czas na spotkania w grupach wiekowych. Konferencje wygłosili: ks. Mariusz Drygier – dla chłopców ze szkół podstawowych, ks. Dariusz Flak – dla gimnazjalistów, ks. Marcin Cytrycki – dla najstarszej grupy ministrantów i lektorów oraz s. Dolores Zok dla dziewcząt.

  Więcej o pielgrzymce w wydaniu papierowym "Gościa Opolskiego".


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół