• facebook
 • rss
 • Nikt sam się nie zbawi

  Andrzej Kerner

  dodane 14.10.2012 18:17

  W tym roku diecezjalne obchody Dnia Papieskiego odbyły się w Oleśnie.

  W naszej diecezji jest zwyczaj, że obchody Dnia Papieskiego organizowane są w parafiach, z których pochodzą stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". W tym roku Dzień Papieski szczególnie uroczyście obchodzono w Oleśnie.

  Mszy św. w kościele pw. Bożego Ciała przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja, koncelebrowali: ks. prałat Zbigniew Donarski, emerytowany proboszcz oleskiej parafii i obecny - ks. Walter Lenart oraz ks. Marcin Wilczek, dyrektor wydziału katechetycznego kurii diecezjalnej w Opolu.

  - Zbawienie jest darem, nie można go kupić. Nikt z nas nie może zbawić się sam, ale każdy z nas może być zbawiony. Trzeba zrobić to, o co prosił Jan Paweł II na początku swojego pontyfikatu, i o co prosi także Benedykt XVI: "Otwórzcie drzwi Chrystusowi" - mówił bp Andrzej Czaja do zgromadzonych parafian, stypendystów Fundacji DNT oraz kilkudziesięciu nowych lektorów z dekanatu oleskiego, którzy zostali ustanowieni do tej posługi przez księdza biskupa podczas Eucharystii.

  Biskup opolski zachęcił do przeżywania XII Dnia Papieskiego w duchowej łączności z błogosławionym Papieżem. - Wyciągnijmy w domu pamiątki z Nim związane, powspominajmy, zmówmy razem różaniec - zachęcał bp Czaja.

  Prosił także stypendystów fundacji "papieskiej", by wykorzystali wsparcie udzielane im przez wiernych do rozwoju intelektualnego, a przede wszystkim - duchowego. Uroczystość zakończyła się poświęceniem budynku, który przekazała parafii Kongregacja Sióstr Opatrzności Bożej. Będzie pełnił funkcję domu katechetycznego, a jego patronką została św. Teresa Benedykta od Krzyża - Edyta Stein.

  Przed kościołem parafialnym, a także na terenie miasta wolontariusze zbierali datki na Fundację DNT. Grupa marianek sprzedawała "kremówki papieskie". Robią to od trzech lat. Przygotowano tysiąc paczuszek,po dwie kremówki w każdej. Przy rynku w Oleśnie można było obejrzeć wystawę "Ewangelia Życia Błogosławionego Jana Pawła II" przygotowaną przez Diecezjalne Centrum Służby Życiu i Rodzinie.

  Oleskie obchody XII Dnia Papieskiego zakończyły się popołudniowym koncertem zespołu "Rondo"

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół