• facebook
 • rss
 • Neobarokowa perełka

  ana

  dodane 16.11.2012 11:35

  12 fotografii na 12 miesięcy nowego roku. Parafia Trójcy Świętej w Bogacicy wydała pamiątkowy kalendarz, ukazujący piękno neobarokowego kościoła

  W parafii Trójcy Świętej w Bogacicy świętowano w tym roku 100. rocznicę konsekracji kościoła parafialnego. Dla mieszkańców było to uroczyste wydarzenie, do którego sumiennie się przygotowywali. Poznawali historię swej miejscowości, parafii i kościoła, uczestniczyli w przygotowaniu duchowym, a także przywrócili pierwotny blask swojej świątyni, podejmując się remontu dachu i odnowienia elewacji. O wszystkim tym pisaliśmy w "Gościu Opolskim" 21 października – tutaj.

  Pamiątką obchodzonego jubileuszu jest kalendarz ścienny na 2013 rok, w którym zamieszczone zostały zdjęcia kościoła parafialnego wykonane przez Andrzeja Pośpiecha, a także jedno autorstwa Ewy Kisiel-Hys. Redakcją zajęła się Teresa Bursy, a stroną graficzną studio Andrzeja Pośpiecha.

  Na opublikowanych fotografiach zobaczymy m.in. wykonany w 1908 roku ołtarz główny, który jest dziełem o. Locha z Wrocławia, organy wykonane w 1907 roku przez firmę Orgelbauanstalt Schlag und Schön ze Świdnicy, fresk „Ostatnia wieczerza” autorstwa E. Klinka z Babic, fragment fresku „Boże Narodzenie” umieszczonego na sklepieniu nawy głównej, witraż św. Jadwigi, ołtarze boczne, figury i obrazy, które stanowią o bogatym wnętrzu świątyni.

  Kalendarz uzupełniony został rysem historyczny parafii i kościoła w Bogacicy, a także informacjami o terminach uroczystości parafialnych i odpustów w sąsiednich parafiach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół