• facebook
 • rss
 • Opieka domowa Caritas

  ana

  dodane 16.11.2012 12:50

  Dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej przypomina, że korzystanie z usług medycznych pielęgniarek środowiskowo-rodzinnych wymaga wypełnienia deklaracji.

  – Powiększające się grono osób wymagających pielęgnacji, a także wzrost zachorowań w okresie jesienno-zimowym sprawiają, że coraz więcej ludzi jest zainteresowanych usługami pielęgniarek środowiskowo-rodzinnych, w tym także pielęgniarek Stacji Opieki Caritas – czytamy w komunikacie dyrektora Caritas Diecezji Opolskiej ks. Arnolda Drechslera. Przypomniane zostały w nim zasady korzystania z usług medycznych oferowanych przez Stacje Opieki Caritas, których w diecezji opolskiej jest aż 54.

  Najważniejsze, by pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami konieczne jest wypełnienie deklaracji wyboru pielęgniarki. Taką deklarację można pobrać w najbliższej Stacji Opieki Caritas.

  W ciągu roku kalendarzowego każdy ubezpieczony ma prawo dokonać dwukrotnej, bezpłatnej zmiany pielęgniarki.

  – Pacjent nie musi wybrać lekarza i pielęgniarki w tej samej placówce. Prawo wyboru oznacza, że może złożyć deklarację wyboru lekarza w jednym ośrodku, a w innym miejscu deklarację wyboru pielęgniarki – podkreśla ks. Drechsler, przypominając, że żaden podmiot leczniczy nie może bez wiedzy i zgody pacjenta zmienić jego deklaracji wyboru pielęgniarki.

  Stacje Opieki Caritas obejmują opieką pielęgniarską pacjentów przebywających w domu, a także wypożyczają im sprzęt pielęgnacyjno-rehabilitacyjny, m.in. łóżka sterowane pilotem, materace przeciwodleżynowe, koncentratory tlenu, ssaki, krzesła toaletowe, wózki inwalidzkie czy balkoniki.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół