• facebook
 • rss
 • Pielgrzymowali po relikwie bł. Jana Pawła II

  Andrzej Kerner

  dodane 20.11.2012 21:17

  Wierni z Przylesia i Obórek wybrali się do Krakowa po relikwie błogosławionego Papieża.

  20 listopada rankiem trzydziestu wiernych z parafii pw. bł. Stanisława Biskupa w Przylesiu wraz proboszczem ks. Dariuszem Kużawą pojechało do Krakowa po relikwie bł. Jana Pawła II. Specjalne starania o nie u krakowskiego biskupa pomocniczego o. Damiana Muskusa OFM czyniła parafianka z Przylesia p. Janina Podgórni, która od 32 lat organizuje pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jako przewodniczka kalwaryjska jest dobrze znana bp. Muskusowi, który zanim w ubiegłym roku został biskupem był przez 6 lat kustoszem sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, ulubionym miejscu modlitwy Jana Pawła II.

  Niespodzianką dla wiernych z Przylesia i Obórek, którzy oczekiwali na relikwie w kaplicy arcybiskupów krakowskich, była niezapowiedziana obecność przy ich przekazaniu kard. Stanisław Dziwisza. - Mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że Jan Paweł II jest wyjątkowym "cudotwórcą". Tak było za życia, a w tej chwili to się jeszcze spotęgowało. Dobrze, żeście chcieli mieć go bliżej - mówił kardynał do wzruszonych pielgrzymów.

  Po odebraniu relikwii grupa udała się na Wawel, do krypty "prezydenckiej" oraz do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach. W bazylice ks. proboszcz Dariusz Kużawa odprawił Mszę św., a w starym kościele łagiewnickim pielgrzymi uczestniczyli także w "Godzinie Miłosierdzia".

  Uroczyste wprowadzenie relikwii do kościoła w Przylesiu odbędzie się 2 grudnia.

  Więcej na temat pielgrzymki w "Gościu Opolskim" nr 48/ 2 grudnia

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół