• facebook
 • rss
 • Jezuicki Żar Serca

  ak

  dodane 04.12.2012 13:13

  Ośrodek Formacji i Kultury "Xaverianum" corocznie nagradza trzech laureatów za dobroć i pasję.

  Uroczysta galą wręczenia nagród "Żar Serca" zakończyły się XIX Dni Xaverianum. Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury "Xaverianum" od 18 lat organizuje kilkudniowe święto kultury połączone z nowenną do  patrona - św. Franciszka Ksawerego.

  Jak zwykle 3 grudnia, w dzień wspomnienia świętego podczas Wielkiej Gali wręczono nagrody "Żar Serca". Przyznawane są one w trzech kategoriach:pracownik akademicki uczelni, młodzież studencka i instytucja lub osoba spoza środowiska akademickiego.

  W tym roku laureatami zostali: prof. Krystyna Czaja, kurator sądowy Rafał Lasek oraz studentka resocjalizacji Katarzyna Ciećko. Prof. K. Czaja, poprzedni rektor UO otrzymała statuetkę z brązu za "solidność i uczciwość w wykonywaniu swoich obowiązków, stawianie na pierwszym miejscu człowieka, promowanie i wspieranie innych, czynienie dobra bez rozgłosu". Rafała Laska, kuratora sądowego w Kluczborku kapituła wyróżniła za "promowanie rodziny oraz wychowania dzieci i młodzieży w duchu chrześcijańskim, za czynne i hojne zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi oraz cenne inicjatywy dla dobra wspólnoty lokalnej". Najmłodsza laureatka, Katarzyna Ciećko studiuje resocjalizację na UO, od 4 lat aktywnie uczestniczy w akcji "Szlachetna Paczka", w tym roku jest koordynatorem wojewódzkim tej akcji. Uhonorowano ją za "wrażliwość na drugiego człowieka, gorliwe inspirowanie i motywowanie innych do zaangażowania się w pomoc innym oraz wytrwałe realizowanie wzniosłych ideałów".
   
  Nagrody wręczał o. Wojciech Ziółek SJ, prowincjał jezuitów, który będąc duszpasterzem akademickim w Opolu zainicjował Dni Xaverianum. Galę uświetnił koncert zespołu "Kroke" z Mają Sikorowską.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół