• facebook
 • rss
 • Medytacje z ojcem duchowym

  ana

  dodane 07.12.2012 14:35

  Niewielka książeczka z zapiskami ks. Helmuta Porady, która ukazała się nakładem Wydawnictwa i Drukarni Świętego Krzyża, nie jednej osobie może pomóc lepiej wykorzystać czas Adwentu.

  Tomik „Narzućmy sobie ciszę…” zawiera ponad 20 krótkich medytacji, ujętych w trzech działach: „Szukając Stwórcy”, „Boże, z miłości do nas posyłasz Jezusa” i „Miłość ukrzyżowana”. Jak sam autor podkreśla w słowie wstępnym, zebrane myśli są odzwierciedleniem wielu cennych rozmów z przyjaciółmi, spotkań, wspólnie przeżytych chwil, w czasie których rozmówców łączył Jezus. Ich głównym, inspirującym źródłem jest Ewangelia.

  – W medytacjach chodzi nie tylko o myślenie o Bogu i mówienie o Nim. W medytacjach zależy nam na przebywaniu z Nim – zaznacza ks. Helmut Porada.

  Ze spisanych myśli wybija się pragnienie spotkania z Bogiem i pewność, że możliwe jest by niedoskonały człowiek doznał Jego bliskości.

  Ks. Helmut Porada pochodzi z Gogolina, był duszpasterzem w Karłowicach Wielkich. W 1976 r. został mianowany przez bp Franciszka Jopa ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Nysie. Od 1996 r. jest kapłanem diecezji gliwickiej i ojcem duchownym młodych kapłanów. Obecnie jest na emeryturze, mieszka w Opolu, gdzie udziela się jako spowiednik w Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu.

  Dodajmy, że „Narzućmy sobie ciszę...” to drugi tomik medytacji ks. Helmuta Porady. Pierwszy tomik, który ukazał się przed rokiem, również nakładem Wydawnictwa i Drukarni Świętego Krzyża, nosi tytuł „Zapiski pielgrzyma”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół