• facebook
 • rss
 • Marianka ma radość w sercu

  Anna Kwaśnicka

  dodane 15.12.2012 15:55

  Prawie 200 marianek z kilkunastu parafii wzięło udział w diecezjalnym adwentowym dniu skupienia, który w sobotę 15 grudnia odbył się w kościele seminaryjno-akademickim św. Jadwigi Śląskiej w Opolu.

  – Marianka to dziewczyna, która musi mieć radość w sercu, i tą radością, tak jak Maryja, ma dzielić się z innymi – tak do Dzieci Maryi mówił w homilii ks. Zbigniew Bienkiewicz, proboszcz opolskiej parafii św. Karola Boromeusza, który przewodniczył Mszy św. rozpoczynającej diecezjalny dzień skupienia.

  – Ta Eucharystia jest naszym wielkim dziękczynieniem za wszystko, co wydarzyło się w kończącym się 2012 roku – podkreślał ks. Łukasz Szablicki, który w imieniu swoim i ks. Mariusza Sobka złożył życzenia świąteczne wszystkim mariankom. – Życzę wam, żebyście na nowo zakochały się w Matce Bożej i tak na serio chciały kroczyć drogą, którą ona kroczyła. To zagwarantuje wam, że będziecie szczęśliwymi mariankami – mówił ks. Szablicki.

  Po Mszy św. w auli seminaryjnej odbyło się spotkanie opłatkowe, które poprzedził montaż słowno-muzyczny przygotowany przez grupę Dzieci Maryi z parafii św. Franciszka z Komprachcic, prowadzoną przez s. Bertinę.

  Gdy pokój, wiara i miłość gasną, zawsze pozostaje nadzieja. Dopóki ona się tli, można na nowo rozpalić i pokój, i wiarę, i miłość – przekonywały marianki, które na zakończenie refleksyjnej inscenizacji zapaliły dziesiątki świec, a następnie rozdały je wszystkim obecnym.

  Ks. Jarosław Dąbrowski poświęcił opłatki, nadszedł więc czas na składanie życzeń, wspólny śpiew, a także na rozmowy przy herbacie i słodkościach serwowanych przez kleryków.

  Kolejne diecezjalne skupienie Dzieci Maryi odbędzie się 16 marca 2013 roku w Nysie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół