• facebook
 • rss
 • Płomień, który łączy ponad granicami

  Anna Kwaśnicka

  dodane 18.12.2012 21:15

  W katedrze opolskiej harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju biskupowi Pawłowi Stobrawie. Stąd zawędruje do miast, instytucji, parafii w całym regionie.

  „Odważ się być dobrym” – to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju, które 16 grudnia o godz. 11.00 przekroczyło słowacko-polską granicę, a we wtorkowy wieczór 18 grudnia dotarło do katedry opolskiej.

  Stąd harcerze i harcerki z całego województwa zaniosą je do miast, instytucji, szpitali i parafii.

  Bp Paweł Stobrawa, dziękując harcerzom za dzielenie się światłem z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, będącego symbolem ciepła, miłości i nadziei, mówił: – Niech niesieniu Światła Betlejemskiego towarzyszą wam słowa Pana Jezusa, który powiedział: „Wy jesteście światłością świata! Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie” (Mt 5,16).

  – Swoim życiem ukazujcie, że postępowanie według przykazań Bożych, życie według Ewangelii nie tylko jest możliwe, ale że jest to sposób na piękne i radosne życie, którego wszyscy jesteśmy spragnieni, którego wszyscy sobie tak bardzo życzymy – mówił biskup nim otrzymane światło przekazał obecnym w katedrze delegacjom harcerzy i harcerek z całego województwa.

  – Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju „Odważ się być dobrym” inspirowane jest fragmentem Księgi Rodzaju: „A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre". Dobro wiąże się w dzisiejszych czasach z ryzykiem wystawienia się na śmieszność, idzie w poprzek powszechnych postaw i wzorców, takich jak szybki zysk i nieoglądanie się na słabszych. Trzeba znaleźć w sobie wiele odwagi, żeby być dobrym i pokazywać to dobro w zwyczajnym życiu – tak wyjaśnia przesłanie tegorocznej sztafety Małgorzata Sinica, naczelnik ZHP.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół