• facebook
 • rss
 • Kolekta podczas Pasterki

  ana

  dodane 19.12.2012 13:30

  Bp Andrzej Czaja skierował do diecezjan apel o finansowe wsparcie działań podejmowanych przez Diecezjalną Fundację Ochrony Życia.

  – Nadchodząca uroczystość Bożego Narodzenia staje się dla nas inspiracją i nakazem pochylenia się nad każdym człowiekiem znajdującym się w sytuacji kryzysowej. W sposób szczególny prowadzi nas do jeszcze większej troski o życie dzieci. Właśnie w wydarzeniach związanych z narodzinami Chrystusa w ubogiej stajence można rozpoznać historię przyjścia na świat wielu dzieci – napisał w komunikacie biskup opolski Andrzej Czaja, podkreślając, że Kościół opolski od wielu lat poprzez Diecezjalną Fundację Ochrony Życia podejmuje szerokie działania, których celem jest pomoc dzieciom zagrożonym w swoim istnieniu, samotnym matkom oraz ofiarom przemocy, które bez zaangażowania innych nie mają szans na godne życie.

  Jak informuje ks. Jerzy Dzierżanowski, wiceprezes fundacji, w 2012 roku Dom Matki i Dziecka, prowadzony przez siostry elżbietanki w Opolu-Grudzicach, otoczył bezpośrednią opieką 67 matek i dzieci, a roczny koszt utrzymania placówki wynosi ok. 260 tys. zł. – Znaczącą część tej kwoty fundacja może pokryć z tacy pasterkowej i corocznych ofiar składanych przez księży diecezji opolskiej – wyjaśnia ks. Dzierżanowski.

  Dzięki Katolickiemu Ośrodkowi Adopcyjnemu szczęśliwe miejsce w rodzinach adopcyjnych znalazło 27 dzieci, a kolejnych 27 umieszczono w rodzinach zastępczych. Ponadto od września 2012 roku działa Rodzinny Dom Dziecka w Domecku, wspierany przez Diecezjalną Fundację Ochrony Życia.

  – Te działania są możliwe między innymi dzięki ofiarom zebranym na tacę podczas Pasterki Bożego Narodzenia – podkreślił w komunikacie bp Czaja, dziękując diecezjanom za dotychczasową pomoc. – Każda, nawet najmniejsza ofiara na ten cel to czynny nasz udział w budowaniu kultury życia i miłości – napisał ordynariusz.

  Komunikat o specjalnym przeznaczeniu kolekty z Pasterki zostanie odczytany w kościołach diecezji opolskiej 23 grudnia, w 4. niedzielę Adwentu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół