• facebook
 • rss
 • Orszak Trzech Króli

  a

  dodane 26.12.2012 06:00

  W niedzielę 6 stycznia 2013 roku po raz pierwszy przejdzie ulicami Opola.

  Orszak Trzech Króli to jasełka realizowane w przestrzeni miejskiej. W tym roku po raz pierwszy taki barwny, radosny przemarsz przejdzie ulicami Opola. Do udziału zaproszeni są wszyscy diecezjanie, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

  Rozpoczęcie 6 stycznia o 15.00 przed katedrą opolską. – Przejdziemy ulicami: Katedralną, Spychalskiego, Niemodlińską i Prószkowską do Opolskiego Betlejem przy kościele św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Po drodze będziemy wspólnie śpiewać kolędy, modlić się i dzielić się z innymi chrześcijańską radością. W trwającym Roku Wiary to będzie nasze świadectwo wiary – podkreśla ks. prałat Zygmunt Lubieniecki, jeden z organizatorów.

  W czasie tych ulicznych jasełek zaplanowane zostały inscenizacje ilustrujące biblijny przekaz Bożego Narodzenia.

  Orszak Trzech Króli w Opolu organizują: Wydział Katechetyczny kurii, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia i parafia św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Patronat honorowy objął biskup opolski Andrzej Czaja.

  Pierwsze takie uliczne jasełka odbyły się w Warszawie w 2009 roku. Zgromadziło się wówczas 5000 osób, które wspólnie z uczestnikami przeszły ulicami Starego Miasta, oglądając typowe jasełkowe sceny, jak dwór Heroda czy walkę diabłów z aniołami. Z czasem inicjatywa ta zaczęła sięgać dalej. W 2011 roku orszak zorganizowano w pięciu kolejnych miastach: Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie i Gdańsku, a w 2012 roku – przeszedł ulicami 24 polskich miast. W 2013 roku będą to już 84 miejscowości, również poza granicami Polski.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół