Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Orkiestra czerwonych serc

Pierwsze złotówki do papierowych puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiły już kilka dni przed 21 Finałem. Choć główną galę mamy już za sobą, pieniądze spływać będą jeszcze przez kilka kolejnych tygodni.

W niedzielę, już od świtu po różnych miejscowościach krążyli wolontariusze. Do Kwestowali głównie ludzie młodzi bądź dzieci pod opieką dorosłych, których przygoda z WOŚP niejednokrotnie zaczęła się dwie dekady temu.

- Ja kwestuję już trzy lata. W tym roku udało mi się zebrać 852 złote. Było chyba łatwiej, ale wpływ na to miał raczej fakt, że zbierałam w większej miejscowości. Spotykałam się zwykle z miłym przyjęciem, zwłaszcza starsze osoby cieszyły się, że w tym roku pieniądze pójdą też na potrzeby seniorów. Tylko jeden pan miał pretensje, że trafią do „woodstockowiczów” – podsumowuje Kamila Elbin z Ciężkowic.

W Polskiej Cerekwi jak zwykle były oryginalne licytacje, m.in. papugi, żółwia czy tortu w kształcie serca WOŚP.   W Polskiej Cerekwi jak zwykle były oryginalne licytacje, m.in. papugi, żółwia czy tortu w kształcie serca WOŚP. Karina Grytz-Jurkowska/GN W większych miastach – Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Raciborzu, Nysie, Brzegu, Kluczborku czy Oleśnie ale i mniejszych Krapkowicach, Strzelcach Opolskich, Byczynie, niewielkiej Polskiej Cerekwi i wielu innych miejscowościach po południu odbywały się koncerty, pokazy i licytacje. Orkiestrowe granie było okazją do zaprezentowania się młodych lokalnych talentów, zarówno wokalno-instrumentalnych, tanecznych jak i np. sportowych.

- Ważne, że w ten sposób możemy zrobić coś dobrego, np. dla dzieci czy teraz dla starszych. Wiem, że to działa, bo bliźniaki z mojej rodziny skorzystały z inkubatorów WOŚP-u – dodaje Agnieszka Piróg z Polskiej Cerekwi.

Zebrane pieniądze są jeszcze liczone, ze sztabów napływają kolejne puszki, trwają aukcje. Dokładny wynik zbiórki będzie znany dopiero na początku marca, na razie oficjalna kwota z niedzieli to 39 855 148 zł.

Tegoroczny finał WOŚP odbywał się pod hasłem: „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Połowa zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na wsparcie terapii noworodków i niemowląt. Druga połowa wesprze oddziały geriatryczne i zakłady opiekuńczo-lecznicze.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy