• facebook
 • rss
 • Rozpoczął się Tydzień Ekumeniczny

  ana

  dodane 18.01.2013 22:45

  O konieczności i wartości dialogu mówił w katedrze opolskiej bp Tadeusz Szurman, biskup ewangelicko-augsburskiej diecezji katowickiej.

  W diecezji opolskiej obchody Tygodnia Ekumenicznego rozpoczęły się wieczorną Mszą św. w katedrze, której przewodniczył bp Andrzej Czaja. Eucharystię koncelebrowali bp Paweł Stobrawa, profesorowie Wydziału Teologicznego UO oraz moderatorzy seminaryjni, a uczestniczyli w niej m.in. pastorzy Kościoła ewangelicko-augsburskiego wraz z biskupem diecezji katowickiej Tadeuszem Szurmanem.

  W homilii bp Tadeusz Szurman nawiązał do tematu tegorocznych obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zaproponowali i opracowali chrześcijanie z Indii, żyjący w ucisku i doznający niesprawiedliwości.

  – Czego Bóg oczekuje od wszystkich chrześcijan, gdy tyle cierpienia jest wśród braci na całym świecie? Czy nie jesteśmy oziębli na poniżanie i prześladowanie chrześcijan? Czy robimy coś dla naszych cierpiących braci? O prześladowaniu chrześcijan, o pozbawianiu ich życia niewiele dzisiaj się mówi. Największe dzienniki informacyjne w ogóle nie zajmują się tym problemem. Świat uważa, że to sprawa nas samych, chrześcijan – mówił bp Szurman, podkreślając, że chrześcijanie z Indii na pytanie, czego Bóg od nas oczekuje, odpowiadają, że Bóg oczekuje dialogu.

  – Nauczmy się rozmawiać ze sobą. Niech nigdy nie kończy się dialog między nami – zachęcał bp Tadeusz Szurman.

  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan potrwa do 25 stycznia. Program spotkań ekumenicznych w diecezji opolskiej – tutaj.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół