Nowy numer 21/2018 Archiwum

Ekumeniczny wieczór kolęd

W kościele oo. Franciszkanów w Opolu koncertowały cztery chóry, śpiewali wszyscy obecni.

W niedzielę 20 stycznia odbył się 23. Ekumeniczny Wieczór Kolęd. Spotkanie poprowadził ks. Marian Niemiec, proboszcz ewangelicko-augsburskiej parafii w Opolu, a w progach franciszkańskiej świątyni chórzystów i słuchaczy powitał gwardian klasztoru o. Hubert Zabłocki.

– Dzisiaj spotykamy się, aby kontemplować kolędy, kontemplować słowa Boga zawarte w pieśniach – podkreślał o. Hubert Zabłocki.

– Kościół oo. Franciszkanów jest dzisiaj naszym Betlejem. Cóż możemy ofiarować przychodzącemu do nas Zbawicielowi świata? Możemy okazać, że jesteśmy braćmi i siostrami, że chcemy gromadzić się z pokorą wokół Jego żłóbka i ofiarować Mu nasze serca. Niech pomaga nam w tym szczególna pieśń, jaką jest kolęda – podkreślał ks. Marian Niemiec, zachęcając do włączenia się w wspólny śpiew pomiędzy występami chórzystów.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczął występ gospodarzy czyli Chóru św. Franciszka pod dyrekcją o. Roberta Makulskiego. Później wystąpiły chóry: „Laudate Dominum” z parafii bł. Czesława w Opolu pod dyrekcją Ludmiły Wocial-Zawadzkiej, „Cantate” z parafii ewangelickiej w Jaworzu kierowany przez Małgorzatę Penkalę-Ogrodnik oraz „Capricolium” z Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach pod batutą Jana Dolnego.

W zaprezentowanym repertuarze znalazły się śpiewy z tradycji rzymskokatolickiej, ewangelickiej i prawosławnej.

W tym roku po koncercie zbierano ofiary na zakup aparatu USG do opolskiego hospicjum „Betania”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma