• facebook
 • rss
 • Kobieta pachnie... wierszem

  kgj

  dodane 10.02.2013 11:50

  Spotkanie „Kobieta na drogach wiary” odbyło się w sobotnie popołudnie w Sanktuarium Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej. Jego uczestniczki deklarują chęć regularnych zjazdów.

  W sobotę 9 lutego do sióstr szensztackich z Winowa przyjechało na nie prawie 40 pań. Najmłodszą uczestniczką była zaledwie kilkumiesięczna Irenka. Prócz miejscowych, dotarły panie z Opola, Jełowej, Popielowa, Kędzierzyna-Koźla, Kolonowskiego i innych miejscowości diecezji opolskiej, a nawet z Kuźni Raciborskiej.

  Po modlitwie w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej panie wysłuchały konferencji ks. Krzysztofa Trembeckiego „Maryja – cała piękna”. Była to mądra i inspirująca lekcja o odkrywaniu piękna swojej kobiecości, o posłannictwie kobiety i jej relacjach z Bogiem na wzór Maryi.

  Później, po przerwie na kawę i rozmowy, był czas na refleksję podczas medytacji „Serce kobiety”, prowadzonej przez siostrę Emanuelę. Wspólnie spędzone godziny zakończono modlitwą.

  – Warto było przyjechać, będziemy polecać nawet na radzie parafialnej i zachęcać do uczestniczenia w kolejnych takich wykładach. Ja informację o tym znalazłam w „Gościu Niedzielnym”, namówiłam córkę, zachęciłam parę znajomych i przyjechałyśmy jednym autem. Na kolejne też przyjedziemy – mówi Maria Kruk z Kolonowskiego.

  To pierwsza w ostatnim czasie prelekcja na temat kobiet i dla nich zrealizowana, jednak z pewnością nie ostatnia.

  – Cieszę się, że było aż tyle pań i że było takie zróżnicowanie wiekowe, bo wzajemnie możemy się dzięki temu uzupełniać. Widać, że jest potrzeba takich spotkań i że temat jest trafiony. To dobry punkt wyjścia do ustalenia kolejnych popołudniowych zjazdów, np. co kwartał – podsumowuje s. Emanuela.

  Więcej na temat spotkania będzie można przeczytać w opolskim "Gościu Niedzielnym".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół