• facebook
 • rss
 • Podarowali 1800 litrów krwi

  ak

  dodane 10.02.2013 15:43

  Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi w parafii Ducha Św. i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu ma 15 lat.

  – Krwiodawstwo jest jednym z najpiękniejszych sposobów wypowiedzenia miłości chrześcijańskiej – powiedział podczas Mszy św. w intencji krwiodawców ks. prał. Edward Bogaczewicz. 10 lutego Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy parafii pw. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu obchodził 15-lecie istnienia. 

  To jedyny parafialny klub HDK działający w naszej diecezji. – W ciągu tych lat zebraliśmy ponad 1800 litrów krwi. Dokładną liczbę trudno ustalić, ponieważ nasi krwiodawcy oddawali krew także w innych miejscach w Polsce, a nie zawsze da się to udokumentować – poinformował Mieczysław Ferdzyn, prezes parafialnego HDK. Klub liczy obecnie ok. 40 członków i kilka razy w roku (4–5) organizuje akcje poboru krwi w domu parafialnym.

  10 lutego w kędzierzyńskiej parafii darem życia podzieliło się ok. 30 osób   10 lutego w kędzierzyńskiej parafii darem życia podzieliło się ok. 30 osób Andrzej Kerner/GN – Kiedy w 1997 r., z okazji Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu, biskupi polscy zaapelowali o dar krwi, szpiku kostnego oraz o deklaracje dawstwa organów do przeszczepów, postanowiliśmy odpowiedzieć na ten apel. Cieszę się, że po 15 latach krwiodawstwo jest w naszej parafii czymś normalnym – mówił ks. prał. E. Bogaczewicz. Klub parafialny zawiązał się 11 lutego 1998 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.

  Podczas Mszy św. krwiodawcy z Kędzierzyna-Koźla odmówili akt zawierzenia Matce Bożej, która wspólnie ze św. Maksymilianem Kolbe jest patronką klubu.  Prowadzona była także akcja poboru krwi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół