Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Na skrzydłach wolności

Podczas koncertu charytatywnego, przygotowanego przez uczniów opolskiej „Dwójki”, zabrzmią hity lat 80.

Koncert charytatywny „Dwójka dzieciom” organizowany jest od 2007 roku przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr II w Opolu. Biorą w nim udział nie tylko obecni uczniowie, ale również absolwenci szkoły.

W tym roku młodzież sięgnie po repertuar lat 80., stąd podczas koncertu, zatytułowanego „Na skrzydłach wolności”, usłyszymy przeboje m.in. Lady Pank, Daabu, Tiltu, Kultu, Perfectu, Chłopców z Placu Broni czy Maanamu.

– W czasie koncertu zaplanowane zostały licytacje dzieł sztuki, które otrzymaliśmy od artystów plastyków z całej Polski – zachęca nauczycielka Grażyna Świtek. – Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc w leczeniu Oli – uczennicy naszej szkoły, która choruje od wielu lat na nowotwór, a także dla 7-letniego Kuby z porażeniem mózgowym – wyjaśnia Joanna Jabłońska-Sobek.

Koncert odbędzie się w niedzielę10 marca w Filharmonii Opolskiej. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Bilety-cegiełki w cenie 30 zł są do nabycia w sekretariacie szkoły Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu (ul. Pułaskiego 3).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy