• facebook
 • rss
 • Nie wstydźcie się krzyża!

  kgj

  dodane 24.03.2013 15:14

  Rozważania o krzyżu i męce Pańskiej, najpierw w psalmach, potem zaś w słowach biskupa, wypełniły spotkanie z młodzieżą w sobotni wieczór w Kędzierzynie-Koźlu. Była też wspólna adoracja, a na zakończenie – koncert zespołu Porozumienie.

  W wigilię Niedzieli Palmowej, w ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży, młodzi z rejonu Kędzierzyna-Koźla spotkali się w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. na modlitwie z biskupem Pawłem Stobrawą.

  – Do Wielkiego Piątku, dnia, w którym Chrystus umarł na krzyżu, krzyż był znakiem hańby. Jednak od momentu, gdy spoczął on na ramionach Jezusa na dziedzińcu Piłata, od Drogi Krzyżowej i chwili, gdy Zbawiciela przybito do niego gwoździami, już nikt nie potrafi oddzielić krzyża od Jezusa. Odtąd, kto kocha krzyż, kocha i Jezusa, kto nienawidzi krzyża, nienawidzi Jezusa – mówił do młodzieży bp Stobrawa.

  I tłumaczył: – W krzyżu Jezusa Chrystusa pełnego znaczenia nabierają słowa: „Tak Bóg umiłował świat, że Syna Swojego Jednorodzonego dał, by każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne”. Dla nas jest to symbol Bożej mocy, mądrości i miłości, silniejszej od śmierci.

  Wskazywał, że trzeba nam odpowiedzieć na zaproszenie Pana Jezusa: „Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje". – Chętnie spoglądamy na krzyż, podziwiamy wielką miłość Pana Jezusa do nas, ale znacznie trudniej jest podjąć to zaproszenie do niesienia krzyża.

  Zachęcając młodych do podjęcia tego wysiłku, nawiązał do treści Apelu Jasnogórskiego. – W wersji dla młodzieży śpiewamy: „Już dzisiaj zależy od polskiej młodzieży następne tysiąc lat”. W tych słowach wybrzmiewa odpowiedzialność was, młodych ludzi, za przyszłość ojczyzny i Kościoła.

  Przytaczał także orędzie Benedykta XVI do młodych. – Jesteście pierwszymi misjonarzami. Otwórzcie oczy i rozejrzyjcie się wokół siebie. Wielu młodych ludzi straciło sens życia. Chrystus potrzebuje każdego z was. Posłani jesteście nie tylko w różne kraje świata, ale swoje środowiska, rodziny, miejsca nauki i wypoczynku. Chciejcie się zapoznać z tym orędziem. Bądźcie świadkami tej Miłości, nie wstydźcie się krzyża, nie bójcie się go wziąć do serca.

  W spotkaniu uczestniczyła młodzież z wielu okolicznych parafii, przybyła ze swoimi duszpasterzami. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał zakładkę ze słowami Benedykta XVI, które mają pomagać młodym w pięknym przeżyciu danego im czasu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół