Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Błogosławieństwo i pokrzepienie

Bp Andrzej Czaja po raz pierwszy zaprosił osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na wspólne nabożeństwo.

– Myśl przyszła, kiedy redagowałem list pasterski na Wielki Post. Pisałem o grzechu i zwróciłem się do tych, którzy żyją w nieuregulowanym związku partnerskim, który można uczynić związkiem sakramentalnym. Czasem brakuje im determinacji, czasem dobrej woli, ale prosiłem, aby jak najszybciej przyjęli sakrament małżeństwa. Wtedy jednak uświadomiłem sobie, że są również osoby, które chciałyby przyjąć ten sakrament, ale jest to niemożliwe. Serce dyktowało zbyt wiele myśli, by móc ująć je w liście, stąd skierowałem zaproszenie na specjalne spotkanie – mówi bp Andrzej Czaja.

Na zaproszenie odpowiedziało ponad 80 par, które w Niedzielę Palmową przyjechały do kościoła seminaryjno-akademickiego św. Jadwigi Śl. w Opolu. Biskup opolski wygłosił do nich pokrzepiające słowo, a także zapewnił, że będą kolejne spotkania dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, które nie mogą zawrzeć małżeństwa w Kościele.

Nabożeństwo Gorzkich Żali zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu, którą wraz bp. Andrzejem Czają poprowadził ks. Waldemar Musioł, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego kurii.

Więcej o spotkaniu i słowie biskupa opolskiego piszemy w Gościu Opolskim nr 14/2013, w niedzielę 7 kwietnia br.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy