• facebook
 • rss
 • Jezus ma projekt na nasze życie

  ana

  dodane 10.04.2013 12:33

  – Pamiętajcie, aby w kształtowaniu życia rodzinnego bardziej słuchać Boga niż ludzi – pisze w liście pasterskim bp Andrzej Czaja.

  „W ramach sprawowanej liturgii wielkanocnej, Kościół uświadamia nam, co znamionuje dojrzałą wiarę – mocne przeświadczenie, że Jezus żyje i jest z nami, świadome przeżywanie Jego obecności, posłuszeństwo Jego słowu, zatroskanie o żywą więź z Jezusem i mężne świadectwo o Jego miłości” – przekonuje w liście pasterskim bp Andrzej Czaja.

  „Nie wystarcza więc przyjść w niedzielę do świątyni na Mszę św. Trzeba jeszcze uczynić Jezusa Panem naszego życia, wziąć Jezusa w życie małżeńskie i rodzinne i razem z Nim iść przez życie. Chodzi o ukierunkowanie życia na Boga, na Jezusa. Zwłaszcza każdą niedzielę trzeba uczynić na powrót prawdziwie Dniem Pańskim, dniem poświęconym Bogu. Taki dzień oznacza zaangażowany udział rodziny w liturgii i w popołudniowym nabożeństwie, wspólny posiłek z modlitwą do Pana, wspólną rekreację i zakończenie dnia wspólną modlitwą” – pisze biskup opolski, podkreślając, że nie wystarczy deklaracja miłości do Pana Jezusa, „trzeba dać się Jezusowi opasać i poprowadzić. On ma projekt na nasze życie i dlatego trzeba się poddać Jego woli”.

  Biskup Andrzej Czaja wskazuje, że Tydzień Biblijny, który w Kościele rozpocznie się 14 kwietnia, może być szansą, by zmobilizować się ku takiej postawie. Podpowiada, by sięgać po stojące na półce Pismo Święte, by czytać je samemu i we wspólnocie. Podpowiada, by tworzyć kręgi biblijne, by podjąć na nowo wspólną modlitwę w domach.

  W liście zawarte jest także zaproszenie na II Diecezjalne Święto Rodziny, którego obchody zaplanowano 1 maja w Jemielnicy, a także informacja o rozwoju erygowanego przed rokiem Bractwa św. Józefa. „Powierzenie się kilkuset mężczyzn szczególnej opiece św. Józefa zaczyna wydawać pierwsze owoce. Wzrasta pośród nas świadomość, że dobro małżonków i ich dzieci domaga się zrównoważonego zaangażowania na rzecz materialnego zabezpieczenia rodziny i duchowego rozwoju jej członków" – pisze bp Czaja, informując również o staraniach w kierunku realizacji projektu Caritas pro Familia. „Oznaczałoby to rozszerzenie działalności Caritas Diecezji Opolskiej o sferę profilaktyki rodzinnej. (…) W realizacji przedsięwzięcia potrzebujemy jednak wsparcia władz samorządowych – i to jeszcze jedna intencja, którą chcę wraz z Wami powierzać Bogu w Jemielnicy” – podkreśla ordynariusz.

  List zatytułowany „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi (Dz 5,29)” będzie odczytywany w kościołach diecezji opolskiej w niedzielę 14 kwietnia.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół