• facebook
 • rss
 • Godzinę śmierci powierzają Matce Bożej

  Anna Kwaśnicka

  dodane 20.04.2013 17:25

  – Przypominamy człowiekowi o wartościach nieprzemijających, o powołaniu do chwały nieba, o życiu wiecznym – mówi ks. Antoni Żebrowski MSF.

  W sobotę 20 kwietnia w Opolu gościł ks. Antoni Żebrowski MSF z Górki Klasztornej, dyrektor krajowy Apostolstwa Dobrej Śmierci.

  W kościele św. Michała Archanioła przewodniczył dziękczynnej Mszy św. z okazji 15. rocznicy powstania wspólnoty w parafii na Półwsi. Wraz z nim Eucharystię koncelebrowali ks. prałat Tadeusz Słocki i ks. Andrzej Glinka.

  Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci, których nazwiska zapisane są w księdze stowarzyszenia, prowadzonej w Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej przez Misjonarzy Świętej Rodziny, modlą się o dobre życie i szczęśliwą śmierć.

  Istnieją trzy stopnie przynależności do apostolstwa, które wynikają z dobrowolnie podjętych praktyk, ale najważniejsza jest własna, nieprzymuszona decyzja zawierzenia się Maryi na ostatnią godzinę swojego ziemskiego życia.

  W parafii św. Michała Archanioła do wspólnoty należy ponad 100 osób. Od samego początku zelatorką jest Danuta Winiecka.

  – Naszą patronką jest Matka Boża Bolesna. Jej się powierzamy, oddajemy Jej całe nasze życie, wszystkie troski i kłopoty. Prosimy, aby była z nami w godzinę śmierci – mówił w homilii ks. Antoni Żebrowski MSF. – Ileż razy każdy z nas doświadczył opieki Maryi. Mówią o tym liczne świadectwa, że Ona ratuje człowieka od nagłej i niespodziewanej śmierci, uprasza łaskę powrotu do zdrowia i łaskę nawrócenia. Ludzie po latach zmieniają swoje życie - podkreślał ks. Żebrowski, wskazując, że Apostolstwo Dobrej Śmierci jest znakiem i przypomnieniem dla współczesnego człowieka pogrążonego w doczesności, że został on powołany do życia wiecznego w niebie.

  Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, bo tak brzmi pełna nazwa ruchu, który narodził się we Francji ponad 100 lat temu, w Polsce jest obecne od 1987 roku, zrzeszając ponad 400 tys. osób, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

  Skupieni w stowarzyszeniu modlą się dla wierzących o wytrwanie w łasce uświęcającej, dla obojętnych religijnie i grzeszników o łaskę nawrócenia i przemiany serca, a także dla wszystkich o szczęśliwą godzinę śmierci.

  W naszym kraju centrum ADŚ jest w Górce Klasztornej przy Sanktuarium Maryjnym, nad którym pieczę sprawują Misjonarze Świętej Rodziny. W diecezji opolskiej pierwszym miejscem, w którym wspólnota się zawiązała, jest parafia Przemienienia Pańskiego w Opolu, gdzie w listopadzie 1996 roku gościł ks. Antoni Żebrowski MSF.

  W kolejnych latach powstawały wspólnoty m.in. w parafii bł. Czesława w Opolu, w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku, w parafii św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi, w Niemodlinie, w Głubczycach, w parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie, w Skorogoszczy, Oleśnie, Zawadzie, a niedawno również w Szczedrzyku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół