Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Wielkie święto rodziny

Zapraszamy do Jemielnicy, by rodzinnie spędzić 1 maja. Będzie pobożnie i atrakcyjnie.

II Diecezjalne Święto Rodziny odbędzie się – tak jak rok temu – 1 maja, zgodnie z myślą biskupa opolskiego Andrzeja Czai, by świętować jedność rodzin w dniu wspomnienia św. Józefa Robotnika.

– Rodzina potrzebuje modlitwy i wsparcia każdego rodzaju: od duchowego po społeczno-polityczne. Po to organizujemy Święto Rodziny, by umożliwić przeżycie rodzinom naszej diecezji pięknego dnia w jedności rodzinnej, na Eucharystii i modlitwie, a jednocześnie z wieloma atrakcjami kulturalnymi, w pięknym otoczeniu kompleksu pocysterskiego w Jemielnicy. W tym roku nowością będzie to, że gmina Jemielnica przeniosła na dzień Święta Rodziny organizację Jarmarku Cysterskiego – mówi ks. Waldemar Musioł, dyrektor wydziału duszpasterskiego opolskiej kurii.

Pocysterski klasztor i kościół w Jemielnicy   Pocysterski klasztor i kościół w Jemielnicy Andrzej Kerner/GN Święto Rodziny rozpocznie się od Mszy św. (o 11.00), podczas której przyjęci zostaną nowi członkowie Bractwa św. Józefa. Mszy św. będzie przewodniczył bp Andrzej Czaja. Potem będzie czas na posiłek (organizatorzy zapewniają stoiska gastronomiczne), a o 14.00 oficjalnie rozpocznie się Jarmark Cysterski. Szczegółowy program oraz informacja na temat licznych atrakcji jarmarku są dostępne TUTAJ.

O 15.30 odprawione zostaną nieszpory, a po nich odbędzie się zebranie ogólne członków Bractwa św. Józefa. Jarmark potrwa do 19.00.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy