Nowy Numer 11/2018 Archiwum

W Radomiu zagrają o puchar

Klerycy z WMSD w Opolu awansowali do finałów XII Mistrzostw Polski w piłce nożnej.

Finał turnieju z udziałem kleryków z seminarium w Opolu rozegrany zostanie 1 i 2 maja. Gospodarzem tegorocznych zawodów jest Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu, które przed dwoma laty zwyciężyło w XI Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych w piłce nożnej.

Skład drużyny z WMSD w Opolu: Michał Wieczorek (kapitan), Adrian Ziaja, Sebastian Binkowski, Łukasz Michalik, Kamil Bania, Krzysztof Ruciński, Jan Pander (bramkarz), Mateusz Mytnik, Jacek Pietruszka, Robert Szudy, Andrzej Mońka, Aleksander Bolik, Tomasz Kornek, Tomasz Rebajn, Piotr Mandala, Marcin Sapa, Rafał Łukasiewicz (bramkarz).

Opiekunami drużyny są ks. dr hab. Jerzy Kostorz, diecezjalny duszpasterz sportu oraz ks. Daniel Breguła, dyrektor ds. administracyjnych WMSD w Opolu.

Opolscy i gliwiccy klerycy przez ostatnie 2 miesiące trenowali 3 razy w tygodniu pod okiem Józefa Żymańczyka, który przez wiele lat był kapitanem Odry Opole, a w I lidze rozegrał 52 spotkania i strzelił 14 goli jako piłkarz Ruchu Radzionków.

W fazie eliminacyjnej XII Mistrzostw Polski w piłce nożnej, która trwała 2 lata, udział wzięło 31 drużyn z różnych seminariów diecezjalnych i zakonnych. Do fazy finałowej oprócz drużyny z Opola, awansowały teamy z Przemyśla, Siedlec i Radomia.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy