• facebook
 • rss
 • XV Opolskie Dni Seniora

  ana

  dodane 16.05.2013 13:35

  - We wspólnocie cieszcie się sobą - zachęcał seniorów bp Paweł Stobrawa.

  XV Opolskie Dni Seniora zainaugurowała Msza św. w katedrze, odprawiona przed południem w czwartek 16 maja.

  – Przez krzyż podeszłego wieku zostaliście w sposób szczególny zaproszeni do udziału w krzyżu Jezusa Chrystusa – zwrócił się do seniorów bp Paweł Stobrawa. – Ludzie chorzy, zmęczeni wiekiem, dotknięci trudnymi doświadczeniami zawsze byli szczególną cząstką Kościoła. Docenił ich sam Jezus Chrystus. Czytając Ewangelię spotykamy Boskiego Zbawiciela wśród ludzi chorych i cierpiących – podkreślał biskup.

  Bp Paweł zachęcał osoby, którym stan zdrowia nie pozwala przyjść do kościoła, by korzystały duszpasterskich odwiedzin chorych i z posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. – Korzystajcie także z tych propozycji, które stwarza wam nasze miasto i różne organizacje. One wszystkie są po to, byście nie byli sami w waszych czterech ścianach cierpienia i doświadczenia. Korzystajcie jak najpełniej i jak najczęściej z propozycji, które stwarzają różne organizacje, abyście we wspólnocie mogli cieszyć się wzajemnie sobą – mówił.

  Bp Paweł Stobrawa podziękował również tym wszystkim, którzy troszczą się o osoby starsze, podkreślając, że wszystko, co robią dla seniorów, nie zostanie bez nagrody. – Pan Jezus obiecuje nagrodę każdemu, kto poda kubek wody biednym, więc i wasza posługa nie pozostanie bez nagrody – wskazywał biskup.

   – Nasi seniorzy to bardzo zaangażowani ludzie. Organizują każdego roku wigilię w świątecznej atmosferze. Na ich spotkaniach panuje zawsze zdrowy duch – podkreślał ks. infułat Edmund Podzielny, proboszcz parafii katedralnej, który koncelebrował Mszę św. z bp. Pawłem Stobrawą.

  Po Mszy św., w której uczestniczyli nie tylko seniorzy, ale i przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz pracownicy opolskich Domów Dziennego Pobytu, opolscy seniorzy spotkali się przed Ratuszem, gdzie w południe podczas oficjalnego otwarcia imprezy, odebrali klucze do bram miasta.

  W Opolu Dni Seniora potrwają do 20 maja. W programie m.in. integracyjna zabawa taneczna, koncert zespołu Camerton, majówka w Muzeum Wsi Opolskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół