• facebook
 • rss
 • Dzielili się doświadczeniem Bożej miłości

  ana

  dodane 09.09.2013 10:28

  Wieczorną modlitwą uwielbienia zakończyła się ewangelizacja w Zdzieszowicach.

  W Zdzieszowicach w niedzielne popołudnie, 8 września, na boisku między blokami na osiedlu Piastów 1, przez kilka godzin grupa ewangelizatorów mówiła i śpiewała o Bożej miłości. Młodzi ludzie opowiadali o tym, jak w swoim życiu odczytują działanie Boga. Była pantomima, była wspólna modlitwa, była specjalna katecheza dla dzieci, którą poprowadził ks. Mateusz Buczma. Wszystko po to, by dotrzeć do osób, którym do Kościoła nie po drodze.

  W tym samym czasie w kościele parafialnym kilkadziesiąt osób trwało na adoracji Najświętszego Sakramentu, przedstawiając Jezusowi miasto z wszystkimi jego problemami. A na ulice wyruszyły patrole modlitewne – po dwie osoby z różańcami w ręku. Modlili się na głos za mieszkańców. – W świecie duchowym patrole modlitewne torują drogę, by słowo Boże, z którym do domów idą ewangelizatorzy, docierało do ludzi – tuż przed wyruszeniem na ulice wyjaśniał członkom grupy modlitewnej Arkadiusz Pyka.

  Z kolei ks. Artur Juzwa posyłał tych, którzy z Pismem Świętym w ręku wyruszyli pukać do domów, by rozmawiać, słuchać, modlić się. I by zapraszać na wieczór uwielbienia. To ta blisko 2-godzinna adoracja w kościele parafialnym, którą poprowadzili ks. Eugeniusz Ploch, ks. Mateusz Buczma i zespół Eremos z Zawadzkiego, zwieńczyła całodzienną ewangelizację w Zdzieszowicach. Już drugą, po Kędzierzynie-Koźlu, przygotowaną przez diecezjalny zespół ds. nowej ewangelizacji.

  Kolejne: w niedzielę 15 września w parafii św. Karola Boromeusza w Opolu i 29 września w parafii św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie.

  Szerzej o ewangelizacji miast w Gościu Opolskim z dn. 22 września br.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół