• facebook
 • rss
 • Pół wieku razem

  ana

  dodane 15.09.2013 17:07

  Podczas uroczystej Mszy św. złoci jubilaci odnowili przysięgę małżeńską.

  W niedzielę 15 września w kościele seminaryjnym w Opolu bp Paweł Stobrawa odprawił dziękczynną Mszę św. w intencji małżonków świętujących w tym roku swoje złote gody. Na wspólną Eucharystię zostało zaproszonych 535 par. Każdej z nich bp Paweł udzielił indywidualnego błogosławieństwa.

  – Jesteśmy tu, w sercu diecezji, by Bogu dziękować za tak piękne rodziny, za małżeństwa, które ślubowały sobie przed 50 laty miłość, wierność i uczciwość małżeńską, i dotrzymały tej przysięgi. To z waszych z rodzin wychodzą najpiękniejsze powołania, ludzie odpowiedzialni, ludzie, którzy mają piękne doświadczenie miłości życia rodzinnego – mówił ks. Jerzy Dzierżanowski, diecezjalny duszpasterz rodzin, witając złotych jubilatów.

  Przypominając słowa bł. Jana Pawła II, bp Paweł Stobrawa w homilii podkreślał, że warto świętować jubileusze, bo to wspaniała okazja, by podziękować za wszystko Panu Bogu. Jest to również szansa, by dostrzec błędy czy podjąć większy wysiłek w realizowaniu życiowego powołania. – Jako Kościół lokalny chcemy również dziękować za was, złoci jubilaci, za wasze rodziny – mówił bp Paweł, wskazując, że bardzo ważne jest uświadamianie dzieciom i wnukom, jak wielką rolę odgrywa w życiu człowieka rodzina.

  – Nie mały wpływ na kształtowanie mentalności dzisiejszego człowieka mają środowiska, które niejednokrotnie ośmieszają świętość i nierozerwalność małżeństwa, wartość poświęcenia, ofiarnej miłości. Podważany jest sam kształt małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety – przypominał biskup.

  Podczas Mszy św. śpiewała schola Cantare Cordis z parafii Niepokalanego Serca NMP w Domecku, prowadzona przez Teresę Ramolę. Natomiast po zakończeniu Eucharystii można było nabyć książkę „CzwartePrzykazanie.pl”, która powstała dzięki współpracy Instytutu Łukasiewicza i Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w Opolu. Publikacja, która jest cegiełką na rzecz Domu Matki i Dziecka w Opolu, a także na rzecz Katolickiego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego, opowiada o tym, jak układać relacje między pokoleniami i zapewnić rodzicom dobrą i spokojną starość.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół