• facebook
 • rss
 • Pierwsze nabożeństwo w budowanym kościele

  ana

  dodane 16.09.2013 09:31

  Wieczór uwielbienia zakończył Niedzielę Ewangelizację w parafii św. Karola Boromeusza w Opolu na Chabrach.

  Przez całą niedzielę w parafii gościli ewangelizatorzy skupieni wokół Diecezjalnego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji. Ks. Mateusz Buczma głosił kazania podczas niedzielnych Mszy św., a od 14.00 na ulice i do mieszkań wyruszyli młodzi i starsi, gotowi nieść wszystkim przesłanie o Bożej miłości. W tym czasie w kaplicy trwała adoracja.

  Niedzielę Ewangelizacyjną, prowadzoną w ramach Misji Miast, podobnie jak w Kędzierzynie-Koźlu i Zdzieszowicah zakończył wieczór uwielbienia, na który ks. proboszcz Zbigniew Bienkiewicz zaprosił do wnętrza budowanego kościoła. Był to pierwszy raz, gdy w mury powstającej świątyni został wniesiony Najświętszy Sakrament.

  Modlitwę dziękczynienia Bogu i uwielbienia Go poprowadzili s. Dolores, ks. Mateusz Buczma, Arkadiusz Pyka oraz zespół „Piąty wyraz” z Raciborza.

  Po zakończeniu modlitewnego spotkania ks. Mateusz Buczma zaprosił do udziału w Kursie Nowe Życie, który poprowadzony zostanie w parafii na Chabrach w dniach od 4 do 6 października. Szczegóły na stronie Szkoły Nowej Ewangelizacji – tutaj.

  Parafia św. Karola Boromeusza w Opolu na osiedlu Chabry powstała 1 sierpnia 2000 roku. Została wydzielona z dwóch parafii: Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha. Od 30 września 2000 r. Msze św. i nabożeństwa oraz spotkania grup parafialnych odbywają się regularnie w kaplicy, tzw. blaszaku, który stoi obok placu budowy. Jak podkreśla ks. proboszcz Zbigniew Bienkiewicz, pierwsza Msza św. w powstającym kościele zostanie odprawiona z okazji konsekracji świątyni, czyli po zakończeniu budowy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół