• facebook
 • rss
 • CzwartePrzykazanie.pl

  a

  dodane 19.09.2013 12:59

  Biskup opolski zachęca do nabywania książki, która jest cegiełką na rzecz Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.

  – Problemy rodziny i małżeństwa były zawsze dla Kościoła przedmiotem szczególnej troski. W nadchodzącym roku duszpasterskim 2013/2014 – po Roku Wiary – chcemy w naszej diecezji, która znalazła się w krytycznej sytuacji demograficznej, łączyć siły i podjąć wszystkie możliwe zadania duszpasterskie, aby rodzina lepiej i łatwiej mogła wypełniać swoją misję – napisał bp Andrzej Czaja w komunikacie do wiernych diecezji opolskiej, podkreślając, że pierwszą pomocą w tej pracy jest książka „Czwarte Przykazanie.pl”, której autorami są znani dziennikarze telewizyjni – Iwona Schymalla i Maciej Zdziarski.

  Książka podpowiada, jak układać relacje między pokoleniami i jak zapewnić rodzicom dobrą, spokojną starość. Autorzy książki przeprowadzili kilkanaście rozmów z lekarzami, psychologami i innymi specjalistami. Eksperci dają wiele praktycznych rad – zalecenia dotyczące zdrowego trybu życia, wskazówki dla rodzin opiekujących się chorymi seniorami, a także propozycje prostych rozwiązań, które mogą ułatwić ich życie.

  – Życzę wszystkim, którzy sięgną po tę publikację, by zaczerpnęli z niej jak najwięcej Bożej mądrości, która posłuży jedności pokoleń i duchowemu dobru naszych rodzin – napisał biskup opolski.

  Książkę „CzwartePrzykazanie.pl” będzie można nabyć w kościołach diecezji opolskiej w niedzielę 29 września po każdej Mszy Świętej. Koszt jednego egzemplarza wynosi 30 złotych. Dochód ze sprzedaży trafi do Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. – Zachęcam więc, aby dołożyć swoją cegiełkę do wielkiego dzieła Fundacji, która w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności – podkreślił bp Andrzej Czaja.

  Komunikat zostanie odczytany w kościołach diecezji opolskiej w niedzielę 22 września.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół