• facebook
 • rss
 • Katechiści wielką pomocą w ewangelizacji

  ak

  dodane 19.10.2013 22:54

  Na Światowy Dzień Misyjny wieści od księdza Roberta Dury z parafii Tchamba w Togo.

  W niedzielę 20 października przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Z tej okazji ks. Robert Dura, fideidonista (ksiądz diecezjalny posłany do krajów misyjnych) z Dobrej k. Krapkowic dzieli się wiadomościami ze swojej parafii.

   - Co roku wielu katechumenów po latach przygotowań, katechezy i owocnych przemyśleniach pozostawia swe dawne praktyki religijne i decyduje się na przyjęcie chrztu w Kościele Katolickim. Wielką pomoc w ewangelizacji, głównie na wioskach położonych w buszu, odgrywają katechiści. Są to zazwyczaj żonaci mężczyźni, którzy niejednokrotnie z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem nauczają katechizmu i przewodzą modlitwom na czas nieobecności księdza. We wrześniu zorganizowaliśmy kolejną formację dla naszych katechistów jak i ich pomocników. Bardzo często główny ciężar pracy duszpasterskiej we wspólnocie spoczywa właśnie na katechistach, którzy niejednokrotnie są pionierami w rozkrzewianiu wiary w środowiskach, gdzie żyją na co dzień.-  pisze ks. Robert Dura, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Tchamba (Togo).

  Misjonarz kontynuuje tam budowę kompleksu szkolnego im. Jana Pawła II. Naukę w nim pobiera 400 dzieci w podstawówce, 440 w gimnazjum i 90 w liceum, które częściowo jest już zbudowane. Dzięki energicznej pracy ks. Dury w tym roku zbudowano także 5 nowych ujęć wody, a w ciągu jego ośmioletniej pracy liczba zbudowanych studni liczy się w dziesiątki.

  - Niech obchody tegorocznego Tygodnia Misyjnego zwrócą szczególną uwagę na naglący charakter wezwania Ojca Świętego do dzielenia się wiarą, gdyż ponad dwie trzecie ludzkości jeszcze nigdy nie słyszało o Chrystusie, a wiele osób już ochrzonych, które Chrystusa znało i kochało, zaniechało praktyk religijnych – życzy nam ks. Dura.

  Poniżej można obejrzeć fragment Mszy św. w Togo. Przewodniczy ks. Robert Dura.

  www.misja-togo.com cz. 2
  Sebastian Riedel

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół