• facebook
 • rss
 • Wspierają zdolną młodzież

  ak

  dodane 05.11.2013 11:48

  Parlament Dobroczynności uroczystym koncertem uczcił swoje dziesięciolecie.

  4 listopada jubileuszowym koncertem w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II St. w Opolu uczczono dziesięciolecie opolskiego Stowarzyszenia Parlament Dobroczynności.

  - Ideą powołania stowarzyszenia jest skupianie ludzi dobrej woli, o otwartych sercach, wrażliwych na los drugiego człowieka, wyrażających chęć niesienia pomocy i dzielenia się owocami własnej pracy – mówił Lesław Watras, przewodniczący zarządu stowarzyszenia.

  Parlament Dobroczynności chce przede wszystkim pomagać zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin i osobom, które nagle znalazły się w sytuacjach krytycznych. W ciągu dziesięciu lat z pomocy stowarzyszenia w formie stypendiów skorzystało 40 uczniów opolskiej szkoły muzycznej, zespołu szkół plastycznych oraz zespołu szkół specjalnych. W bieżącym roku stypendia Parlamentu Dobroczynności otrzymało 7 uczniów na łączną kwotę 12 tysięcy złotych. Członkowie zarządu Parlamentu Dobroczynności pracują społecznie, również biuro rachunkowe prowadzi księgi stowarzyszenia za darmo, nawet bank nie pobiera prowizji za operacje na rachunku. O przyznawaniu stypendiów decydują raz do roku na walnym zebraniu posłowie czyli członkowie Parlamentu Dobroczynności.

  W koncercie zaprezentowali się stypendyści Parlamentu. Gwiazdą wieczoru była urodzona w Opolu, absolwentka tutejszej szkoły muzycznej, a dziś solistka Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, występująca na wielu scenach świata – sopranistka Katarzyna Trylnik.

  Więcej na temat Parlamentu Dobroczynności w "Gościu Opolskim" nr 46/ 17 listopada.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół