• facebook
 • rss
 • Trzy radia uciekają z sieci Plus

  jdud /press.pl

  dodane 06.11.2013 14:48

  Radio Plus Opole i Radio Plus Kielce z końcem kwietnia 2014 roku opuszczą sieć rozgłośni diecezjalnych Plus, a Radio Plus Śląsk zrobi to z końcem czerwca 2014 roku – informuje press.pl.

  Powód?

  – Od samego początku nie godziliśmy się na format muzyczny disco polo – mówi ks. Krzysztof Faber, dyrektor Radia Plus Opole.

  Muzyki tej nie grają także „plusowe” rozgłośnie: opolska i kielecka. Nowy format wprowadził inwestor, którym jest Grupa Radiowa TIME właściciel m.in. m.in Eski, Wawy i Polo TV.

  Obecnie sieć Radia Plus tworzy 20 stacji. Ich słuchalność w skali kraju po zmianie formatu muzycznego to 4,9 proc. Przed tym wynosiła ona 0,9 proc. Secesjoniści z Opola mogą się pochwalić słuchalnością dwa razy wyższą – 10,6 proc. W przypadku stacji z Kielc odsetek ten wynosi 1,7, zaś gliwickie  Radio Plus Śląsk zebrało w swym regionie 0,5 proc. słuchaczy.

  Niewykluczone, że stacje, które opuszczają sieć Plus, stworzą wspólny projekt.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Jurek
   07.11.2013 22:55
   "Jak to powiedział jeden z księży dyrektorów jednego PLUSa "wolę mieć 10% misji w radiu które słucha mnóstwo osób, niż 90% w radiu którego nie słucha nikt"."

   Jeśli takie słowa rzeczywiście wypowiadają księża, to można tylko ręce załamać i tyle. Czyli słuchalność ponad wszystko? Poziom kulturalny radia katolickiego nieważny? A nie lepiej mieć 50% misji w radiu które może nie jest liderem słuchalności, ale ma wiernych i lojalnych słuchaczy, których można formować? Wystarczy zobaczyć na profil Radia Plus na FB i widać czego chcą słuchacze - sieczki i disco polo.
   Jeśli są tacy, którzy chcą z uciec z tej pułapki to bardzo dobrze.
  • Magda
   07.11.2013 23:37
   "Majteczki w kropeczki łohoho..." a teraz zapraszamy na audycję Radia Watykańskiego... "Żono moja, serce moje" i tak zbliżamy się do godziny 21 i nadajemy Apel Jasnogórski....

   Boże, słyszysz a nie grzmisz!!!
  • Robert
   10.11.2013 21:32
   i macie rację.....uciekajcie szybko, że tego bagna.
  • boa
   18.11.2013 00:51
   A ja dopowiem że było kiedyś radio plus Katowice - obecnie od wielu lat radio EM które bardzo dobrze jest słuchane!!!
   Mądrze postąpił arcybiskup katowicki by wyjść z tej skandalicznej sieci PLUS.

   Co do Radia Plus Śląsk które to nazywało się przed przystąpieniem Radiem PULS Gliwice to uważam że nie powinno to radio wchodzić w sieć PLUSA bo bardzo dużo straciło ok 4 procent w skali regionu.

   Może by tak inne rozgłośnie pomyślałyby wyjść z tej sieci wtedy grupa TIME Eurozet miała by ciężki orzech do zgryzienia - po prostu nie zarabiałaby na sprzedaży reklam. Teraz już wiadomo że straci Śląsk i Opolszczyzne oraz Kielecczyznę a to już duży minus dla reklamodawców!!!
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół