• facebook
 • rss
 • Są zaczynem dobrego

  ana

  dodane 09.11.2013 15:25

  Na Diecezjalnym Katolickim Uniwersytecie Ludności Wiejskiej zainaugurowano nowy semestr nauki.

  Uczelnia z siedzibą w Opolu-Gosławicach działa od 1993 roku. Dotychczas cykl trzech semestrów nauki ukończyło 319 osób. Trzy z nich w sobotę 9 listopada, podczas uroczystej inauguracji zajęć, odebrały dyplomy z rąk ks. prał. Huberta Janowskiego, diecezjalnego duszpasterza rolników i dyrektora uniwersytetu.

  – Ze względu na zmniejszającą się liczbę chętnych słuchaczy, zdecydowaliśmy o zmianie formuły. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, a nie raz w tygodniu. Co więcej, zapraszamy na nie również wszystkich absolwentów – wyjaśnia Urszula Karwaczyńska, która odpowiada za zapraszanie prelegentów. Jak przyznaje, rozważane jest także prowadzenie warsztatów on-line. Czy pomysł wystartuje, będzie zależało od zainteresowania uczestników zajęć.

  – Zima to czas, kiedy dużo siedzi się w domu. Ale dopiero wychodząc ze swoich czterech ścian, można coś nowego zobaczyć, czegoś nowego się nauczyć – mówi ks. Janowski, podkreślając, że słuchacze Diecezjalnego Katolickiego Uniwersytetu Ludności Wiejskiej to osoby, które chcą wziąć odpowiedzialność za życie społeczne i religijne w swoich środowiskach lokalnych. – Są zaczynem dobrego w swoich miejscowościach – podkreśla duszpasterz rolników.

  Oferta uniwersytetu skierowana jest do wszystkich mieszkańców wsi i małych miejscowości, nie tylko do rolników. Zajęcia dotyczące zarówno rolnictwa, ochrony środowiska, agroturystyki, zdrowego żywienia, jak również teologii prowadzą m.in. naukowcy z Uniwersytetu Opolskiego, specjaliści z Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i z Izby Rolniczej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół