• facebook
 • rss
 • Przypomnieli św. Marcina

  kgj

  dodane 11.11.2013 11:27

  Przyjechał konno, podzielił się płaszczem z żebrakiem, a potem poprowadził pochód z lampionami na spotkanie przy ognisku i na rogaliki.

  Koncert Artura Thomasa w Zakrzowie   Koncert Artura Thomasa w Zakrzowie Karina Grytz-Jurkowska /GN Ten rzymski legionista staje się coraz popularniejszy w parafiach. Od kilku lat wspominany jest uroczyście także w parafii św. Mikołaja w Zakrzowie. Okazja do tego jest podwójna, bo prócz wspomnienia św. Marcina świętuje się także kiermasz.

  Z tej okazji przy uroczystych nieszporach odbył się koncert w wykonaniu Artura Thomasa na fletni Pana. Artysta ten jest prekursorem profesjonalnej gry na tym niezwykłym instrumencie o anielskim brzmieniu w Polsce, choć koncertuje także za granicą. Zaprezentował znane pieśni religijne w wersji instrumentalnej.

  W czasie nabożeństwa dzieci i młodzież z zakrzowskiej parafii pod kierunkiem katechetki, Mireli Hildebrandt odegrały scenkę ofiarowania żebrakowi połowy płaszcza i złożenia miecza przez św. Marcina.

  Po nieszporach zaś był przemarsz z lampionami ulicami wioski za młodziutkim jeźdźcem w stroju legionisty, siedzącym na sympatycznym kucyku z pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego.

  Jak to było ze św. Marcinem   Jak to było ze św. Marcinem Karina Grytz-Jurkowska /GN Wreszcie przy śpiewie ku czci św. Marcina i wtórze parafialnej orkiestry wszyscy dotarli na plac parafialny, gdzie był czas na spotkanie przy słodkich rogalikach, grzańcu i kiełbasce. Można też było ogrzać się przy ognisku.

  Imprezę zorganizowali wspólnie członkowie koła Mniejszości Niemieckiej i parafialnego zespołu Caritas z proboszczem, radami sołeckimi, orkiestrą i ochotniczą strażą pożarną.

  Podobne obchody miały miejsce też np. w Bierawie i innych miejscowościach; w Reńskiej Wsi odbędą się dziś, 11.11, zaś w Większycach dopiero 12.11.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół