• facebook
 • rss
 • "Odważni" na początek

  k

  dodane 15.11.2013 20:50

  W Otmuchowie zapraszają na dobre filmy i rozmowy o rodzinie.

  Jedną z propozycji na rozpoczynający się wkrótce w całej metropolii górnośląskiej Rok Rodziny jest cykl „Pro Live Cinema” organizowany w Otmuchowie.

  - Z radością zapraszamy wszystkich na otwarcie cyklu filmów dotykających palących problemów współczesności. Jednym z nich jest kryzys rodziny, a w nim kryzys ojcostwa, a także macierzyństwa. Chcemy szukać drogi uzdrowienia z trudnych sytuacji w naszych rodzinach, jak również w osobistym przeżywaniu siebie, swojego potencjału, ale także swoich braków i strat -  informuje ks. Tomasz Szczeciński, wikariusz parafii w Otmuchowie.

  Cykl organizowany jest przez otmuchowską parafię, Miejski Ośrodek Kultury i Zespół Szkół. Seanse, po których będzie okazja do rozmowy z zaproszonym gościem, odbywać się będą co miesiąc. Pierwsza projekcja już za tydzień, w piątek 22 listopada o godz. 18 w kinie „Podzamcze”.

  - Na początek chcemy zaproponować film pt. „Odważni”. Jest to historia kilku mężczyzn, którzy chcą w sposób bardziej świadomy wobec Boga i swoich rodzin podjąć odpowiedzialność za swoje życie osobiste i rodzinne. Impulsem do zmian staje się śmierć córki jednego z głównych bohaterów. Ten film jest inny, od tego co oglądamy zazwyczaj w kinie i na ekranach naszych telewizorów. To film z wizją i potężną dawką wiary i nadziei. Będziemy szukać odpowiedzi na pytania, jak kształtować tożsamość mężczyzny jako męża i ojca. Jak stratę przekuć w dobro. Gwarantujemy nie tylko dobre kino, ale ogromny ładunek pozytywnej energii i nadziei, bez której nie można wyobrazić sobie życia. Gościem specjalnym będzie ks. Marcin Marsollek specjalista terapii uzależnień, antropolog i kapłan zaangażowany w pomoc rodzinie – zachęca ks. Tomasz Szczeciński.

  Wstęp do kina jest wolny, a dodatkowo MOK częstować będzie dobrą kawą.

  Poniżej można zobaczyć trailer "Odważnych" (wersja w j. angielskim)

  COURAGEOUS Movie Trailer
  courageousthemovie

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół