• facebook
 • rss
 • Poświęcenie ikony

  ana

  dodane 21.11.2013 10:24

  W parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu zainaugurowane zostały cotygodniowe nabożeństwa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  Pierwsze nabożeństwo odprawione zostało w środę 20 listopada. Ks. proboszcz Grzegorz Rencz, który przewodniczył modlitwie, poświęcił ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a wcześniej krótko przypomniał historię wizerunku, którego powstanie sięga XII wieku i okryte jest tajemnicą. – Za zgodą papieża Piusa IX obraz ten został koronowany w 1867 roku. Od tego też momentu zaczęło się nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, znane dziś na całym świecie – przypominał ks. Grzegorz Rencz. – Maryja, która, można powiedzieć, patrzy prosto w oczy temu, kto spogląda na ten wizerunek, mówi: „Ciebie człowieku mogę wziąć w swoje ręce” – mówił ks. Rencz.

  W kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu nabożeństwa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy będą odprawiane w środy o godz. 18.00. – Będziemy gromadzić się, aby za przyczyną Najświętszej Maryi Panny przedstawiać Bogu nasze błagania, aby również ofiarować nasze dziękczynienia, byśmy byli bardziej podobni do tego jednego z dziesięciu uzdrowionych trędowatych, który wrócił, by podziękować Jezusowi Chrystusowi – mówił ks. Grzegorz Rencz.

  Ikona dla parafii powstała w pracowni ikonograficznej Huberta Kampy z Dąbrówki Łubiańskiej. Wykonana jest na desce o wymiarach 88 x 63 cm. Parafianie składali ofiary na jej powstanie, a także przed rozpoczęciem jej malowania spotkali się z ikonopisem, który opowiadał im o tradycji pisania ikon.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół