• facebook
 • rss
 • Ten dzwon musi brzmieć

  ana

  dodane 24.11.2013 10:05

  - Nie możemy traktować Roku Wiary jako czegoś, co minęło - przestrzegał bp Andrzej Czaja.

  Diecezjalne uroczystości kończące Rok Wiary odbyły się w katedrze opolskiej w sobotę 23 listopada. Dziękczynnej Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Czaja. Koncelebrowali ją bp Paweł Stobrawa, bp Jan Bagiński oraz kilkudziesięciu kapłanów.

  – W tym czasie wyczuwamy, przeżywamy, doświadczamy, że wiele ożywienia wiary nastąpiło w naszych sercach, rodzinach, wspólnotach, parafiach, Kościołach lokalnych. To niewątpliwie czas, kiedy w wielu sercach pojawiło się więcej świadomości znaczenia i wartości wiary. To czas, kiedy wielu z nas obudziło w sobie potrzebę misyjnego zaangażowania. To też czas, kiedy doświadczyliśmy wiele duchowego umocnienia – podkreślał bp Andrzej Czaja, zachęcając do tego, by prosić Boga „o dobre owocowanie Roku Wiary”.

  W kazaniu biskup opolski podkreślał, że dzięki wierze inaczej widzimy bliźniego, inaczej wartościujemy sens życia, zyskujemy lepszy słuch, słysząc nawet najdelikatniejszy głos sumienia.

  – Nie możemy traktować Roku Wiary jako czegoś, co minęło – przestrzegał bp Czaja. – Dopiero teraz okaże się, jak ten rok przeżyliśmy, co nam dał – wskazywał biskup opolski, podkreślając: – Trzeba nam Rok Wiary potraktować jak wielki dzwon, który uruchomił papież Benedykt, a zatrzyma go papież Franciszek, ale jego głos musi brzmieć nam dalej, jak mocny głos Boga samego w naszym sercu. Ten dzwon musi nas stale budzić do tego, abyśmy o wiarę dbali, wiarę wartościowali, wiarą się radowali, wiarę lepiej przekazywali, wiarą się dzielili.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół