• facebook
 • rss
 • Bądźcie Jezusowi domem

  Anna Kwaśnicka

  dodane 08.12.2013 20:25

  Bp Andrzej Czaja upoważnił 61 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

  W drugą niedzielę Adwentu, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, upoważnienie do zanoszenia Komunii św. chorym, a także rozdzielania jej podczas Mszy św. w parafiach, otrzymało 61 osób. W tym gronie znalazło się 6 sióstr zakonnych oraz 55 mężczyzn.

  Kandydaci, których wybrali proboszczowie i przełożone zakonne, uczestniczyli w kursie przygotowawczym, który rozpoczął się 9 listopada, a trwał przez cztery kolejne soboty. Formatorami nowych szafarzy byli biskup nominat Rudolf Pierskała, ks. infułat Helmut Sobeczko, ks. Erwin Mateja oraz ks. Maciej Skóra.

  – Kiedy przed miesiącem rozpoczynaliśmy kurs, ani ja, ani wy nie przypuszczaliśmy, że w dniu upoważnienia waszego będzie na uroczystości nowy biskup pomocniczy diecezji opolskiej – mówił biskup nominat Rudolf Pierskała, zapraszając nadzwyczajnych szafarzy na uroczystość święceń biskupich oraz prosząc o modlitewne wsparcie na czas „adwentu biskupiego”.

  – Przyjąć Jezusa, kształtować Mu piękne mieszkanie, pełne cnót, bez grzechu, to zadanie nas wszystkich, ale w sposób szczególny jest to zadanie dla was, którzy będziecie Jezusa zanosić innym – mówił w kazaniu bp Andrzej Czaja.

  – Dziękuję wam, żeście zechcieli tę posługę przyjąć. Teraz ważne będzie to, z jaką gorliwością będziecie ją pełnić. Ważna będzie i szata, ważne będzie, z jakim nabożeństwem i czcią będziecie w bursie Pana Jezusa zanosili, ale najważniejsze będzie to, by był w was. Trzeba Go bowiem zanosić tak, aby nie był tylko w bursie. Trzeba, aby każdy nadzwyczajny szafarz Komunii św. był domem Panu – podkreślał biskup opolski.

  W Mszy św., koncelebrowanej m.in. przez biskupa nominata Rudolfa Pierskałę i ks. infułata Helmuta Sobeczkę, którzy odpowiadali za przygotowanie kandydatów, uczestniczyły rodziny nowych szafarzy, a także duszpasterze z ich parafii.

  Nowo ustanowieni szafarze będą posługiwali w 40 parafiach, m.in. w Bogacicy, Zagwiździu, Czarnowąsach, Kamienicy, Głogówku, Pawłowiczkach, Opolu, Nysie i Kędzierzynie-Koźlu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół