• facebook
 • rss
 • Opolanie pokłonią się Dzieciątku Jezus

  a

  dodane 03.01.2014 11:11

  6 stycznia po raz drugi ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli.

  Rozpoczęcie o 14.00 na deptaku przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Damrota. Uczestnicy widowiska przejdą ul. Krakowską, przez plac Wolności, obok kościoła oo. Franciszkanów na opolski Rynek, gdzie o 15.00 koncert zagra zespół TGD (Trzecia Godzina Dnia).

  Orszak Trzech Króli stanowi bezpośrednie nawiązanie do tradycji wystawiania jasełek ulicznych. Poprowadzą go jadący na koniach Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Ich świtę stworzą uczniowie opolskich szkół, ubrani w kolorowe stroje (niebieskie, czerwone i zielone) świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków królewskich: Melchiora, Baltazara lub Kacpra.

  Na kilku plenerowych scenach pojawią się aktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury, którzy przygotują kilka scen ilustrujących historię narodzenia Jezusa.

  Orszak będzie otwartą, rodzinną imprezą plenerową, promującą aktywne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia, przypominającą o znaczeniu Święta Objawienia Pańskiego, a także zachęcającą do wspólnego śpiewania kolęd.

  Organizatorami opolskiego orszaku są: Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Urząd Miasta Opole, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu i parafia św. Józefa w Szczepanowicach. W przygotowania włączy się również: opolska policja i straż miejska, Polski Czerwony Krzyż, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, harcerze ZHP i ZHR, 10 Opolska Brygada Logistyczna i Dzieci Maryi.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół