• facebook
 • rss
 • Dzielą się nadzieją

  ana

  dodane 12.01.2014 19:28

  Parafianie w Dąbrowie dają przykład, jak pomagać innym. Po raz dziesiąty zorganizowali charytatywny koncert bożonarodzeniowy.

  Bogatą w głosy i style ucztę kolędową przygotowały trzy schole, zespół instrumentalny, a także młodzi soliści. Nie sposób nie podkreślić, że w czasie koncertu wystąpili również Paweł i Piotr Bilowie. To z myślą o nich w Dąbrowie od lat odbywają się koncerty charytatywne „Pomóż, daj nadzieję”, ale też i oni chcą wspierać innych potrzebujących.

  – Chłopcy cały Adwent słuchali roratnich spotkań na antenie Radia Plus Opole. Właśnie hasło z Małego Gościa – „Tyle masz, ile dasz” – zainspirowało ich do wystąpienia – mówi Ewelina Bil, mama chłopców chorych na adrenoleukodystrofię, czyli uwarunkowane genetycznie rzadkie schorzenie metaboliczne.

  Przed kilkoma laty Paweł i Piotr pomyślnie przeszli przeszczep szpiku kostnego i już jest zauważalne zatrzymanie rozwoju choroby, która objawia się przede wszystkim poprzez uwstecznienie rozwoju psychoruchowego. Niemniej w ostatnim czasie, jak wyjaśnia pani Ewelina, starszy Paweł zaczął dość szybko rosnąć, a ścięgna za tym rozwojem nie nadążyły, stąd ma problemy z chodzeniem i porusza się na wózku.

  Paweł zagrał kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”, a Piotrek zaśpiewał świąteczny utwór „Jest taki dzień” Seweryna Krajewskiego, podbijając serca chyba wszystkich zebranych w kościele parafialnym.

  W 2-godzinnym koncercie poprowadzonym przez Dorotę Słomkę wystąpili: schola Callunae Domini z Wrzosek, schola Cantare Cordis z Domecka, schola Gaudium z Dąbrowy, a także młodzi parafianie studujący na wydziale wokalistyki Akademii Muzycznej we Wrocławiu: Elżbieta Cabała – sopranistka, i Bartosz Nowak – tenor.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół