• facebook
 • rss
 • Przygotowanie do bierzmowania

  a

  dodane 12.02.2014 13:16

  W pięciu ośrodkach katechumenalnych diecezji opolskiej rozpoczynają się spotkania formacyjne przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

  Sakrament udzielany będzie w katedrze opolskiej w 3. niedzielę Wielkiego Postu, 23 marca o 16.00. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania może odbywać się indywidualnie w parafii lub grupowo w jednym z pięciu ośrodków:

  Opole – Dom Katechetyczny parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła. Spotkania odbędą się w kolejne poniedziałki o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie 17 lutego.

  Kędzierzyn-Koźle – Dom Katechetyczny przy parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła. Spotkania odbędą się w czwartki (13 lutego, 6, 20 i 27 marca) o godz. 19.00.

  Kluczbork – Dom Katechetyczny przy parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Spotkania odbędą się w soboty (15 i 22 lutego oraz 1, 8 i 15 marca) o godz. 15.00.

  Nysa – Dom Katechetyczny przy bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki. Spotkania odbędą się 19, 20 i 21 marca o godz. 19.00.

  Racibórz – Dom Katechetyczny przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkania odbędą się w kolejne soboty, pierwsze z nich zaplanowano 22 lutego o godz. 19.00.

  W spotkaniach przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania mogą wziąć udział osoby dorosłe, które ukończyły szkołę ponadgimnazjalną, a zaniedbały wcześniejsze przygotowanie do bierzmowania, a także wierni w sytuacjach nadzwyczajnych, czyli w okolicznościach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa, a także w przypadku zamiaru uregulowania związku niesakramentalnego.

  Przed rozpoczęciem przygotowania osoby zainteresowane powinny zgłosić się do swojego proboszcza.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół