• facebook
 • rss
 • Czas mocy i łaski

  ana

  dodane 16.02.2014 21:03

  W parafii bł. Czesława dobiegła końca peregrynacja figury św. Michała Archanioła.

  – „Czas mocy i łaski” to słowa, które towarzyszą peregrynacji figury św. Michała Archanioła po Polsce. Wpisywałem te słowa na plakat z dozą sceptycyzmu. Dziś już wiem, że się w pełni potwierdziły. Trzy dni peregrynacji w wielu sercach na nowo rozpaliły Bożą miłość – mówi ks. Wojciech Janus, wikariusz parafii bł. Czesława w Opolu.

  – Często dzieje się tak, że chcemy iść z Bogiem przez życie, ale w obliczu rozmaitych okoliczności tracimy gdzieś wiarę, poczucie obecności Boga. Modlitwa przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła wielu osobom pozwoliło na nowo zwrócić się do Boga. Ktoś powie, że to tylko figura, jakiś znak, ale my potrzebujemy takich znaków, potrzebujemy pozytywnych emocji – podkreśla ks. Janus.

  Kościół parafialny na opolskim Zaodrzu przez trzy dni wypełniał się ludźmi z całej diecezji. Tłumnie przyjeżdżali, nawet z dalekich zakątków diecezji, na Msze św., nabożeństwa, indywidualną modlitwę. – Tylu ludzi nasz kościół parafialny dawno nie widział – mówi a ks. Janus.

  Również całonocne czuwanie, z piątku na sobotę, zgromadziło wiele osób, a kapłani przez całą noc dyżurowali w konfesjonale. W poprowadzenie modlitwy włączyli się m.in. ks. Łukasz Knieć – duszpasterz młodzieży w dekanacie Opole-Szczepanowice, ks. Zbigniew Bienkiewicz wraz z grupą małżeństw, a także siostry z Wrocławia ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

  Ks. Rafał Szwajca, michalita, który przewodniczył peregrynacji, przez trzy dni zebrał bardzo duży stosik deklaracji podpisanych przez osoby, które zdecydowały się przyjąć Szkaplerz św. Michała Archanioła.

  – To wielkie dzieło Boże, za które Bogu niech będą dzięki. Teraz potrzeba modlitwy, by owoce tej peregrynacji w naszych sercach trwały – zaznacza ks. Wojciech Janus.

  Figura św. Michała Archanioła, która już jutro zawita do jednej z parafii katowickich, w maju powróci do diecezji opolskiej. Nawiedzi parafię św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu (11–13 maja) i Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku (14–15 maja). W późniejszym czasie zagości również w Wierzbniku (1–3 sierpnia) i Ratnowicach (8–9 września).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół