• facebook
 • rss
 • Gotowy program nawrócenia

  ana

  dodane 05.03.2014 21:37

  Kształtujmy dla Boga serca czyste, wrażliwe i opanowane - w Środę Popielcową zachęcał bp Andrzej Czaja.

  – Co roku Matka Kościół przypomina nam gotowy program nawrócenia. Trzeba go podjąć z gorliwością, bez zniechęcenia i bez obaw o to, czy podołam. Nawet jak nie do końca go zrealizuję, to sam wysiłek ma głęboki sens, bo Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie, pobłogosławi ci – mówił bp Andrzej Czaja, który w Środę Popielcową przewodniczył wieczornej Mszy św. w katedrze opolskiej.

  W homilii biskup opolski podpowiadał, jaka powinna być motywacja podjęcia 40-dniowej pokuty poprzedzającej Wielkanoc. – By się pojednać z Bogiem, i by nie zmarnować tego, co już jest nam dane. (…) Abyśmy nie przyjmowali na próżno łaski Bożej –wyjaśniał bp Czaja, podkreślając, że do Boga trzeba zwrócić się całym sercem. – Trzeba wysypać ze swego serca wszystko to, co w nim zalega i powoduje, że dla Boga nie ma w nim miejsca – podkreślał biskup, tłumacząc, że jałmużna kształtuje serce wrażliwe, które sprawia, że człowiek nie myśli tylko osobie, modlitwa kształtuje serce oddane Bogu, a post kształtuje serce opanowane i wolne.

  Eucharystię, koncelebrowaną przez bp. Pawła Stobrawę i bp. Rudolfa Pierskałę, poprzedziła liturgia stacyjna, wzorowana na nabożeństwach stacyjnych celebrowanych od wieków w Rzymie.

  Liturgia ta rozpoczęła się o 18.00 w kościele oo. Franciszkanów. Siostry zakonne, klerycy, biskupi, kapłani i wierni wyruszyli w procesji w kierunku kościoła katedralnego, odmawiając Litanię do Wszystkich Świętych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół