• facebook
 • rss
 • Gra o Tron i zakochani

  k

  dodane 13.03.2014 13:32

  DA "Resurrexit" zaprasza na rekolekcje wielkopostne i cykl wieczornych nauk przedmałżeńskich.

  - Między naiwnymi bajkami o rycerzach i nierealnie romantycznymi opowiadaniami o księżniczkach kryje się napięcie tęsknoty. Niebanalna to tęsknota, bo chodzi w niej o posadzenie Kogoś, albo czegoś na tronie. A tron nie znajduje się bynajmniej na duchowych peryferiach, ale na środku serca. Tak rozpoczyna się "Gra o Tron", w której niepowtarzalne role do odegrania mają: Prawda, Dobro i Piękno – zachęcają do udziału w tegorocznych akademickich rekolekcjach wielkopostnych duszpasterze z DA „Resurrexit”.  

  Rekolekcje odbędą się w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi (ul. Drzymały 1) od 17 do 19 marca. Poprowadzi je ks. Mateusz Buczma, diecezjalny koordynator ruchów, stowarzyszeń i grup modlitewnych. Początek codziennie o 19.15 (adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi). O 20.00 – Msza św. z homilią, a ok. 21 – konferencja rekolekcyjna.

  Kolejną propozycją duszpasterzy akademickich z ul. Drzymały są „Wieczory dla zakochanych” czyli cykl 9 spotkań warsztatowych o charakterze nauk przedmałżeńskich (na koniec uczestnicy otrzymają stosowne zaświadczenie).

    - Szczególnie są one skierowane do tych wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie związku małżeńskiego, ale mogą również pomóc lepiej się poznać tym wszystkim, którzy mieszczą się w pojęciu "zakochanych". Spotkania poprowadzą osoby świeckie i duszpasterze związani z inicjatywą Spotkań Małżeńskich. Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o zapisy wyłącznie w parach – informuje ks. Marcin Cytrycki.

  Pierwsze spotkanie 25 marca, następne – 8 i 29 kwietnia, 6, 13, 20 i 27 maja oraz 3 i 10 czerwca.Każde spotkanie rozpocznie się o 19.00 Mszą św. w kaplicy D.A. Resurrexit (ul. Drzymały 1c). Szczegóły i zapisy na www.dar-opole.pl

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół