• facebook
 • rss
 • Wystartowały zapisy na "Prolog ŚDM"

  ana

  dodane 22.03.2014 11:25

  Poszukiwana jest młodzież, która włączy się w diecezjalne przygotowania do Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.

  – „Prolog ŚDM” jest skierowany do młodzieży od 16 do 20 roku życia. Będzie to dwudniowe wydarzenie w klimacie Światowych Dni Młodzieży, czyli radości pełną gębą – wyjaśniają ks. Łukasz Knieć i ks. Jarosław Staniszewski, koordynatorzy diecezjalnych przygotowań do wielkiego święta młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

  – Prolog ma na celu przygotować młodych ludzi i dać im odpowiednią wiedzę do pracy z grupami w parafiach, wolontariuszami, a także w Centrum Diecezjalnym – podkreślają koordynatorzy, tłumacząc, że przede wszystkich chcą przygotować młodych ludzi do tego, by włączyli się w przyjęcie do swoich parafii grup młodzieży z całego świata. Będzie to miało miejsce w Tygodniu Misyjnym, który bezpośrednio poprzedzi Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

  „Prolog ŚDM” odbędzie się w Opolu. Rozpocznie się w sobotnie popołudnie (12 kwietnia), a zakończy diecezjalnym spotkaniem młodzieży w Niedzielę Palmową (13 kwietnia). W programie przewidziano warsztaty, Mszę św. pod przewodnictwem biskupa opolskiego, spotkania w grupach, wieczór uwielbienia, a także nocleg w klimacie ŚDM czyli w gościnie w parafiach Opola.

  Koszt udziału w „Prologu ŚDM” wynosi 40 zł. Koordynatorzy zachęcają księży proboszczów do opłacenia uczestnictwa w spotkaniu młodzieży ze swoich parafii.

  Zapisy na „Prolog ŚDM” prowadzone są internetowo – TUTAJ

  Diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży, które zakończą „Prolog ŚDM”, zaplanowano w Niedzielę Palmową 13 kwietnia w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Rozpoczęcie o 15.00. Na to radosne spotkanie zaproszeni są młodzi z wszystkich zakątków diecezji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół