• facebook
 • rss
 • "Tak" powiedziane Bogu

  ana

  dodane 26.03.2014 07:54

  Bp Rudolf Pierskała przewodniczył obchodom Dnia Świętości Życia.

  W diecezji opolskiej centralne obchody Dnia Świętości Życia, przygotowane przez Diecezjalną Fundację Ochrony Życia oraz duszpasterstwo rodzin, odbyły się w parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Rudolf Pierskała. W kazaniu przypominał, że kiedy Pan Bóg stwarzał wszechświat, nie pytał nikogo o zgodę, ale kiedy miał posłać Syna, zapytał przez anioła o zgodę Maryję. – Jak wielkie jest zaufanie, jakie Bóg złożył w człowieku – podkreślał biskup.

  – Przekonanie o świętości życia ludzkiego jest źródłem szacunku dla niego. Powinniśmy szacunek dla życia mieć i podejmować wszelkie wysiłki, aby z całym Kościołem życia bronić – mówił bp Rudolf Pierskała, podkreślając, że gdy każdy człowiek, śladami Maryi mówi Bogu „bądź wola Twoja”, powtarza się cud Zwiastowania.

  – Co człowiek może dać Bogu? Co ma swojego własnego? Wszystko otrzymał od Boga. Ale może Mu ofiarować swoją wolność, powiedzieć „tak” Jego woli – podkreślał biskup.

  – Od kilkunastu lat tradycją stało się, że w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego, zagrożonego zabiciem w łonie matki – wyjaśnia ks. Jerzy Dzierżanowski, diecezjalny duszpasterz rodzin.

  Tym razem dzieło 9-miesięcznej modlitwy w intencji dziecka poczętego podjęło kilkadziesiąt osób. Każda z nich jest zaproszona, by do codziennej modlitwy dobrowolnie dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.

  W Eucharystii, po zakończeniu której bp Rudolf Pierskała udzielił indywidualnego błogosławieństwa matkom noszącym pod sercem nowe życie, uczestniczyli m.in. pracownicy i wolontariusze Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia, podopieczni Domu Matki i Dziecka, rodziny zastępcze i adopcyjne, wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół