• facebook
 • rss
 • Wielki Post dla "niesakramentalnych"

  KAI

  dodane 26.03.2014 17:02

  Spotkanie modlitewne z biskupem opolskim oraz czterodniowe rekolekcje to propozycje wielkopostne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych w diecezji opolskiej.

  Jezuicka parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu organizuje w dniach 6-9 kwietnia rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Motto rekolekcji: „Horyzonty nadziei”.

  W niedzielę 6 kwietnia kazania będą głoszone na wszystkich Mszach św. Od poniedziałku, 7 kwietnia, do środy 9 kwietnia sprawowana będzie Msza św. o godz. 18.00 z krótką homilią, a po niej rozważania rekolekcyjne.

  Rekolekcje poprowadzi o. Wojciech Nowak, warszawski jezuita, duszpasterz osób rozwiedzionych, pozostających w separacji oraz żyjących w związkach niesakramentalnych.

  Zgodnie z zapowiedzią zamieszczoną w Liście Pasterskim na Wielki Post, biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, które nie mogą uzdrowić swojej sytuacji, na modlitewne spotkanie do katedry opolskiej w Niedzielą Palmową 13 kwietnia o godz. 14.00.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Kris
   26.03.2014 19:19
   Do Tadka.

   Dlaczego to niby ma być dzielenie na gorszych i lepszych. Przecież inny co innego trzeba mówić osobom żyjącym w związkach sakramentalnych, co innego osobom żyjącym w związkach sakramentalnych, co innego narzeczonym, co innego wdowcom itd. itp. Każda grupa ma swoją specyfike i inne problemy. Są też rekolekcje ogólne, ale nie widzę przeszkód dla zainteresowaniu się każdą z grup z osobna - tak można lepiej odpowiedzieć na problemy konkretnych grup.
  • Adam
   26.03.2014 20:26
   Co to znaczy nie mogą uzdrowić swojej sytuacji?
   Czyli są grzechy, z którymi nie można zerwać? Jak nie można, to znaczy, że to nie grzech? Bo Pan Jezus stawiał trudne wymaganie, ale nigdy nie niemożliwe do zrealizowania. Możliwości uzdrowienia są, tylko duszpasterzom brakuje odwagi, by pokazywać drogi uzdrowienia.
  • NIE PODOBA MI SIĘ TO
   27.03.2014 05:30
   Nie podoba mi się ten trend, bo w popularnym odbiorze sprawia wrażenie, że zdradzanie małżonka jest dopuszczalną, tylko nieco "inną" formą obecności w Kościele.

   Wiadomo, że rozwody się zdarzają Bogu ducha winnym ludziom. Ale wejście w grzeszny związek to po prostu grzech, który trzeba piętnować dla dobra grzeszących, a nie poprawiać im samopoczucie przez sprawianie wrażenia, że jakoś tam się da jednak żyć w ciężkim grzechu i w Kościele jednocześnie.
  • Agata ... do vanitas
   27.03.2014 09:50
   Witaj

   Odpowiedzią na apel duszpasterstwa tzw. "porzuconych" małżonków jest wspólnota SYCHAR. Zapraszam na ich stronę:
   http://sychar.org/

   i forum:
   http://www.kryzys.org/index.php

   Życzę miłej lektury i może u kogoś pojawi się potrzeba otwarcia kolejnego Ogniska.


   Pokój z Wami
   Agata
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół