• facebook
 • rss
 • Głoś Pozytywne Wartości

  kgj

  dodane 28.03.2014 12:06

  Artyści chętni by na festiwalu w Bieńkowicach zaprezentować zespół, wiersz lub rysunek, mają czas na zgłoszenie się do 9 kwietnia.

  IV Festiwal Pozytywnych Wartości odbędzie się 9 maja od 9.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bieńkowicach. Tegorocznym wzorem pozytywnych wartości jest św. brat Albert Adam Chmielowski.

  Młodzi twórcy z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów mają możliwość zaprezentowania się w dowolnej kategorii: muzycznej, plastycznej, literackiej i poetyckiej.

  Zgłoszenia solistów i grup muzycznych do eliminacji będą przyjmowane do 9 kwietnia (w sekretariacie ZSO Bieńkowice, telefonicznie lub mailowo, e-mail: zsobienkowice@op.pl, tel./fax. 32 419 62 78). Do tego samego dnia należy nadsyłać prace plastyczne i literackie oraz zgłaszać recytatorów.

  Repertuar ma być radosny i nawiązywać do dorobku duchowego i intelektualnego św. brata Alberta Adama Chmielowskiego, przedstawiać wartości chrześcijańskie, według których żył i które pozostawił po sobie (np.: szacunek dla ludzi ubogich, radość dziecka, idea pokoju, miłości, wolności, powszechnego braterstwa itd.).

  Eliminacje do konkursu recytatorskiego odbędą się 11 kwietnia, zaś 14 kwietnia przesłuchania muzyczne.

  Szczegółowe informacje i formularze dostępne są na stronie internetowej zsobienkowice.neth.pl

  Podczas samego festiwalu będzie można wziąć udział w warsztatach edukacyjno-artystycznych, w spotkaniu z biskupem Andrzejem Czają oraz uwielbiać Boga z zespołem muzycznym zgromadzenia sióstr elżbietanek z Nysy.

  Patronat honorowy nad imprezą objęli: bp Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej, bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej oraz Grzegorz Utracki, wójt gminy Krzyżanowice.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół