• facebook
 • rss
 • Już znamy "Bohatera Katechezy"

  a

  dodane 31.03.2014 00:14

  Tytuł przyznaliście Zdzisławowi Pytce z ZSEiO w Oleśnie.

  Znamy wyniki głosowania internetowego w plebiscycie „Bohater Katechezy”, organizowanym przez Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Gościa Opolskiego.

  Tytuł „Bohatera Katechezy” otrzymuje Zdzisław Pytka z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie, który zebrał 1434 głosy.

  W opinii ucznia, który nadesłał zgłoszenie, Zdzisław Pytka to nauczyciel, który jest człowiekiem wiarygodnym i autentycznie żyjącym wiarą. W niebanalny i nieszablonowy sposób prowadzi lekcje, zaciekawiając podejmowanymi tematami i skupiając uczniów na nauce religii.

  – Ma niezwykły dar objaśniania kart Ewangelii i przekładania ich na codzienne życie człowieka. Pokazuje, jak człowiek XXI wieku może służyć Jezusowi Chrystusowi i wypełniać swoje powołanie. Przy czym nie formułuje gotowych wniosków i nie wykłada nam gotowego przepisu na życie, ale rzuca inne światło na pewne tematy, mobilizując nas do zastanowienia się – wyjaśnia Tomasz Musiał, dodając: – Swoim życiem pokazuje, że współczesny chrześcijanin nie jest schowany, zacofany i bojaźliwy, a wręcz przeciwnie pełen wigoru, zapału, pomysłów oraz wiary, nadziei i miłości do drugiego człowieka. Dzięki niemu religia w mojej szkole jest wyczekiwana przez uczniów.

  Drugie miejsce przyznaliście Waldemarowi Wczaskowi – katechecie w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, który uzyskał 1168 głosów.

  Trzecie miejsce zajęła Edyta Bem z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Katechetka otrzymała 850 głosów.

  Kolejne miejsca przyznaliście: Piotrowi Wajsowi z Publicznego Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Opolu (726 głosów), Mariuszowi Denisiewiczowi z Publicznego Liceum Ogólnokształcącym Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu (464 głosy) oraz s. Jolancie Radomyskiej z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu (305 głosów).

  Wszystkim sześciu katechetom serdecznie gratulujemy.

  To, co uczniowie napisali w nadesłanych zgłoszeniach, świadczy o tym, że każdy z nich jest „Bohaterem Katechezy”. Dzięki ich pracy młodzież nie tylko lubi lekcje religii, ale też wiele dobra czerpie ze świadectwa ich życia.

  Wręczenie nagród odbędzie się 10 kwietnia w Opolu podczas diecezjalnej gali podsumowującej konkursy organizowane przez Wydział Katechetyczny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół