• facebook
 • rss
 • Św. Michał Archanioł w Koźlu

  kgj

  dodane 11.05.2014 17:46

  Dziś figura z Gargano przybywa do kozielskiej parafii pw. św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej.

  O godz. 17.30 rozpoczęło się nabożeństwo oczekiwania, a o godz. 18 - uroczysta Msza św. w intencji policjantów i ich rodzin zainaugurowała peregrynację figury św. Michała Archanioła.

  Mszy św. przewodniczył ks. prał. dr Alfons Schubert, a na nabożeństwie śpiewał chór "Cantabiles". Peregrynację poprowadzi ks. Rafał Szwajca, michalita. Po Eucharystii rozpoczęło się czuwanie dla młodzieży, Koronka do św. Michała Archanioła, Apel Jasnogórski, a po nim czuwanie dla małżonków, narzeczonych i szukających miłości życia.

  Kolejne dni wypełnione będą nabożeństwami poświęconymi Archaniołowi Michałowi i aniołom. W poniedziałek odprawione będą Msze św. i nabożeństwa o godz. 6.30, 8.00, 12.00 - w intencji chorych, starszych samotnych i niepełnosprawnych, 16.00 - Msza św. dla dzieci ze specjalnym błogosławieństwem przy figurze, a przedtem, o 14.00 - godzina modlitwy za ludzi zniewolonych, opętanych i trwających w grzechu ciężkim. O 18.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, o 20.15 - Msza św. z udziałem wiernych z parafii na Piastach, o 21.00 - Apel Jasnogórski (można przynieść świece), o 24.00 - Pasterka dla osób wątpiących w istnienie Boga, szukających wiary i sensu życia.

  W wtorek Msze św. i nabożeństwa o godz. 6.30, 8.00, 12.00 - w intencji rodzin, 13.00 - nabożeństwo dla uczniów szkół średnich, 14.00 - nabożeństwo dla maturzystów i poszukujących drogi życia, 16.00 - Msza św. w intencji młodzieży. Eucharystia o godz. 18.00 i procesja ulicami naszego miasta z figurą Matki Bożej Fatimskiej i św. Michała Archanioła (ze świecami) zakończy peregrynację.

  Warto wysłuchać kazań, głoszonych podczas porannych Mszy św. oraz wtorkowych konferencji o świecie aniołów (o 9.30), zniewoleniach duchowych i zagrożeniach współczesnego człowieka (o 11.00 i 15.00).

  Szczegółowy program w załączniku poniżej:

  Program peregrynacji   Program peregrynacji strona internetowa parafii

   

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół