• facebook
 • rss
 • Czworo solistów i ksiądz-tenor

  k

  dodane 11.08.2014 13:29

  Wieczór muzyki sakralnej w Sławięcicach.

  - Koncert w tej świątyni nie jest przekształcaniem jej w salę koncertową. To jest tylko dopowiedzenie tego, co nasi przodkowie tutaj w 1869 chcieli powiedzieć przez tę monumentalną budowlę. Chcieli powiedzieć: chwała Bogu! "Na większą chwałę Bogu" jest na naszym kościele napisane po niemiecku, a na cmentarzu po polsku. To chcemy właśnie powiedzieć: chwała Bogu! – powiedział Gerard Kurzaj, prezes Towarzystwa Przyjaciół Sławięcic witając gości na kolejnym z cyklu koncertów muzyki sakralnej w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach. Duży kościół wypełniony był w niedzielny wieczór (10 sierpnia) do ostatniego miejsca.

  Koncert zorganizowała i prowadziła dr Izabela Migocz, sopran, nauczycielka śpiewu solowego, wieloletnia solistka zespołu „Śląsk”, współpracująca z Operą Śląską w Bytomiu.  Obok niej w czasie koncertu zaprezentowali się: Roksana Wardenga (absolwentka AM w Katowicach,  mezzosopran), Karolina Hyla (absolwentka AM we Katowicach, skrzypce), Michał Goławski (fortepian, baryton, AM w Katowicach) oraz – co było inspirującą ciekawostką koncertu – ks. Łukasz Libowski, wikariusz parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu. Był to debiut księdza Libowskiego w roli solisty – tenora w czasie oficjalnego koncertu. – Ksiądz ma wielki talent wokalny i od pewnego czasu ten talent rozwija – zapowiedziała jego występ I. Migocz, która udziela kędzierzyńskiemu wikariuszowi lekcji śpiewu.

  Przez półtorej godziny zebrani słuchali muzyki Mozarta, Haendla, Haydna, Scarlattiego, Francka, Dionizettiego, Liszta i Delibes’a.

  - Ten koncert był doświadczeniem tego, że Pan przychodzi do nas w łagodnym powiewie, przemawia przez piękno muzyki – podsumował ks. proboszcz Marian Bednarek.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół